حجت الله شهبازی شرایط استان همدان را برای تولید محصولات گلخانه‌ای مناسب ارزیابی کرد و گفت: شرایط جغرافیایی، آب و هوایی و مرکزیت همدان در استان‌های غرب، مرکز و جنوب کشور از مهمترین مزیت‌های همدان است.
کد خبر: ۸۱۵۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸ 19 January 2020
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: بر اساس سند راهبردی تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۱۰ هکتار گلخانه در این استان احداث می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الله شهبازی افزود: کشت‌های گلخانه‌ای یکی از راهکار‌های استفاده بهینه از منابع طبیعی است که با توجه به رشد روز افزون جمعیت، محدودیت منابع آب و خاک و ضرورت تامین مواد غذایی ضروری است.

وی با تاکید بر اهمیت بهره گیری مناسب از منابع برای افزایش تولید مواد غذایی اظهار داشت: باتوجه به نقش بسیار مهم گلخانه‌ها در کاهش مصرف منابع آبی و خاکی و انرژی، توسعه گلخانه‌ها در استان اولویت است.

 شهبازی شرایط استان همدان را برای تولید محصولات گلخانه‌ای مناسب ارزیابی کرد و گفت: شرایط جغرافیایی، آب و هوایی و مرکزیت همدان در استان‌های غرب، مرکز و جنوب کشور از مهمترین مزیت‌های همدان است.

وی ادامه داد: روز‌های خنک و شب‌های سرد این استان شرایط مناسبی را برای تولید محصولات گلخانه‌ای با کیفیت فراهم کرده است.

شهبازی افزود: محصولات گلخانه‌ای استان همدان به دلیل کیفیت بالا زودتر و بهتر از تولیدات استان‌های دیگر به فروش می‌رسند.

 مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: سال گذشته ۱۰۷ هکتار گلخانه در سطح استان ایجاد شده و در سال جاری نیز ۳۶ هکتار گلخانه در دست احداث است که تاکنون ۳۰ هکتار آن محقق شده است.

شهبازی با بیان اینکه در استان همدان هشت مجتمع گلخانه‌ای در همدان، ملایر، رزن، درگزین، نهاوند، تویسرکان، کبودراهنگ و اسدآباد وجود دارد بیان کرد: با ایجاد گلخانه‌های جدید استان در سال جاری برای ۳۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود. 

وی اظهار داشت: همچنین با اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۵ میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شده است که در سال جاری بیش از یک میلیون و ۱۷۲ هزار متر مکعب آب برای گلخانه‌ها تخصیص یافته است.

گفتنی است سالانه ۶۷۰ هزار تن محصولات باغبانی در استان تولید می‌شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار