علی مالمیر گفت: رویداد ملی ایران باشکوه با همکاری مشترک سفارت ایران و چین در چند استان برگزار می‌شود و همدان هم با توجه به پیشینه تاریخی، فرصت بهره‌مندی از این برنامه را یافته است.
کد خبر: ۸۱۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹ 13 January 2020
رویداد ملی «ایران باشکوه» با همکاری مشترک سفارت ایران و چین در پایتخت تاریخ و تمدن برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان، ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر اظهار داشت: همدان با بهره‌مندی از پیشینه تاریخی و جاذبه‌های متعدد، این ظرفیت را دارد که اقتصاد خود را به سمت گردشگری هدایت کند.

محمودرضا عراقی با تأکید بر لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی افزود: تلاش ما واگذاری کار‌ها به بخش خصوصی است و اگر دولت در کارهایی، چون برگزاری نمایشگاه دخالت می‌کند به این دلیل است که هنوز بخش خصوصی نتوانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وی گفت: ورود بخش خصوصی به حوزه گردشگری عامل سودآوری برای آن‌ها شده و فرصتی برای رونق اقتصادی استان است.

معاون استااندار همدان با اشاره به تقارن دهه فجر با زمان برگزاری جشنواره زمستانی هم گفت: این تقارن فرصت خوبی را برای رونق صنعت گردشگری استان رقم می‌زند و با توجه به تنگنای مالی باید از منابع موجود استفاده مناسب شود.

عراقی با اشاره به حوادث روز‌های اخیر از ترور شهید سللیمانی تا به شهادت رسیدن سرنشینان هواپیما هم تصریح کرد:روز‌های سختی را پشت سر گذاشتیم که آمیخته با غم و اندوه و در عین حال افتخار بود که همه این‌ها بهای رویارویی با استکبار جهانی است و در تاریخ ایران، همواره غم و اندوه به همراه امید به آینده وجود داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به برگزاری رویداد ملی «ایران باشکوه» در همدان گفت: این برنامه ۵ تا ۲۰ بهمن با مشارکت کشور چین در پایتخت تاریخ و تمدن برگزار می‌شود.

علی مالمیر افزود: رویداد ملی ایران باشکوه با همکاری مشترک سفارت ایران و چین در چند استان برگزار می‌شود و همدان هم با توجه به پیشینه تاریخی، فرصت بهره‌مندی از این برنامه را یافته است.

وی مطرح کرد: در رویداد ایران باشکوه ضمن برگزاری جشنواره‌ها و جنگ‌های شادی، صنایع دستی و سوغات استان همدان معرفی شده و هتل‌ها و مراکز اقامتی هم از تخفیف ویژه‌ای برخوردار می‌شوند.

مالمیر اعلام کرد: برگزاری برنامه‌های این چنینی در فصل سرد سال که با کاهش گردشگر روبرو هستیم موجب رونق صنعت گردشگری استان می‌شود.

در این جلسه به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در برج میلاد با مشارکت چند دستگاه هم اشاره، اما زمان قطعی آن مشخص نشد. قرار است در این نمایشگاه، توانمندی‌های همدان در قالب هنر‌ها و صنایع دستی، اجرای نمایش‌های آئینی و پخش فیلم، مفاخر و مشاهیر استان به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار