شماری از مردم شهر همدان در پی اعتراض به اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت در میدان امام خمینی (ره) تجمعی آرام برگزار کردند.
کد خبر: ۷۹۷۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶ 16 November 2019
 شماری از مردم شهر همدان در پی اعتراض به اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت در میدان امام خمینی (ره) تجمعی آرام برگزار کردند.

به گزارش تابناک همدان از مهر، طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز اجرا و طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر یک هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان تعیین شد.

در پی اجرای این طرح گمانه زنی‌ها پیرامون متاثر شدن بازار و افزایش قیمت اقلام و کالا‌ها بیشتر شد و شماری از مردم شهر همدان در پی اعتراض به اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت در میدان امام خمینی (ره) تجمع کردند.

تجمع مردم همدان بی سر و صدا و تنها به نشانه اعتراض صورت گرفته و خبری از سردادن شعار‌های مخرب در این تجمع نیست، اما حضور نیرو‌های پلیس و انتظامی به چشم می‌خورد.

حمایت دولت از قشر ضعیف جامعه و افزایش حقوق و دستمزد‌ها متناسب با افزایش قیمت اجناس و اقلام ضروری اصلی‌ترین خواسته معترضان در این تجمع است.

مردم نگران افزایش قیمت‌ها و خواستار رفع مشکلات اقتصادی هستند.

اما مسئولان در صحبت‌های خود هرگونه افزایش قیمت را تخلف اعلام کرده و برخورد قاطعانه با متخلفان را گوشزد می‌کنند.

در همین خصوص استاندار همدان در گفتگو با مهر با قدردانی از فهم و شعور و درک مردم استان همدان و همکاری آن‌ها در ساعات اولیه اجرای این طرح در استان و بالطبع در کشور، گفت: این طرح با هدف اصلاح قیمت سوخت به نفع مردم انجام شده است.

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه افزایش قیمت سوخت با هدف اجرای عدالت صورت گرفته و تاثیری بر نرخ دیگر اقلام و کالا‌های مصرفی مردم ندارد، گفت: منابع حاصل از اجرای طرح هدفمندی و اصلاح قیمت سوخت به ۱۸ میلیون خانوار و ۶۰ میلیون نفر پرداخت و ریالی از آن به خزانه دولت واریز نمی‌شود.

منابع حاصل از اجرای طرح یاد شده به صورت پیش پرداخت به حساب خانواده‌ها واریز می‌شود
شاهرخی با بیان اینکه از این ماه منابع حاصل از اجرای طرح یاد شده به صورت پیش پرداخت به حساب خانواده‌ها واریز می‌شود، گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت، صرفه جویی در مصرف بنزین و بهبود معیشت مردم از فواید اصلاح قیمت بنزین است.

وی با بیان اینکه افرادی که سوخت کمتری مصرف می‌کنند از منابع حاصله استفاده خواهند داشت و در معیشت ان‌ها تاثیر مثبت دارد، گفت: در این طرح فقط قیمت بنزین اصلاح شده و سی ان جی و گازوئیل و حمل و نقل عمومی، حمل کالا و حمل مسافر به قیمت قبل عرضه می‌شود، گفت: در این اصناف حق گران کردن کرایه‌های مسیر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سهمیه ناوگان حمل و نقل در این طرح دیده شده و هیچ دلیل منطقی و محاسباتی برای افزایش قیمت کرایه در حمل و نقل درون و برون شهری وجود ندارد و این موضوع به دقت رصد می‌شود، گفت: سهمیه وسایل نقلیه در کارت‌های سوخت موجود است و کارت‌های سوخت جدید نیز از این سهمیه بهره‌مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت سوخت با هدف اجرای عدالت صورت گرفته و تاثیری بر نرخ دیگر اقلام و کالا‌های مصرفی مردم ندارد و با هر گونه سواستفاده و گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخوردجدی می‌شود، گفت: بر همین اساس بازرسان در صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات با گشت‌های مشترک در بازار حضور دارند و چنانچه افرادی قصد سواستفاده و گران کردن کالا‌ها را داشته باشند برخورد جدی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعضای اتحادیه‌ها و اصناف استان همدان مردمی منصف هستند، گفت: شاید عده‌ای قصد سواستفاده از شرایط به وجود آمده را داشته باشند که حتما با آن‌ها برخورد خواهد شد.

شاهرخی همچنین با بیان اینکه کارت‌های سوخت در اداره‌های پست استان همدان آماده تحویل به متقاضیان است و آمادگی صدور ۳۰ هزار کارت سوخت برای متقاضیان جدید فراهم شده است، گفت: زیرساخت‌های لازم برای توزیع کارت سوخت تامین شده و به منظور دسترسی سریعتر مردم برای تهیه کارت سوخت باجه‌های پستی افزایش یافته تا شهروندان با مشکلی روبرو نشوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار