امروز در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان آثار برگزیده جشنواره در بخش‌های نمایشنامه نویسی، کودک و نوجوان توسط هیئت داوران معرفی شدند.
کد خبر: ۷۹۶۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱ 12 November 2019
برگزیدگان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در آئین اختتامیه این رویداد فراملی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش تابناک همدان، امروز در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان آثار برگزیده جشنواره در بخش‌های نمایشنامه نویسی، کودک و نوجوان توسط هیئت داوران معرفی شدند.


برگزیدگان مسابقه نمایش نامه نویسی

 منصور خلج، احمد بیگلریان و حمیدرضا نعیمی هیئت داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی هفت نمایشنامه را به عنوان نامزد این بخش انتخاب و در نهایت نام سه نمایشنامه "مومو و راز گنج میرمهنا" نوشته عقیل جماعتی از بوشهر، "ستاره‌کار" نوشته فروغ رستگار و سیروس زردشتی از همدان و "عملیات نجات مدادرنگی‌ها" نوشته حسین حسین‌زاده جهرمی از جهرم به عنوان آثار برگزیده این بخش معرفی شدند.

آرای هیئت داوران بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به بخش کودک هم به این شرح اعلام شد.

۱- گریم و طراحی چهره

کاندیداها:
۱- قاسم بهراملو (نمکی و دیو الکی)
۲-شهربانو نیسنی (مرد نون زنجبیلی)
۳-محمد قبادی نژاد (خاله سوسکه)

طراح چهره برگزیده: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به طراح گریم و چهره‌پردازی نمایش "مرد نون زنجبیلی" سرکار خانم شهربانو نیسنی.
۲- موسیقی

کاندیداها:
۱- مجید شهبازی (نمکی و دیو الکی)
۲-آذرنوش خدامی (هوشنگ لاکپشته)
۳-رضا عباسی (بالتازار)
 ۴-عبد آتشانی (کچل کفترباز)
 ۵- حامد طاهری (مرد نون زنجیلی)

الف) تقدیر: 
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به آذرنوش خدامی، آهنگساز نمایش "هوشنگ لاکپشته"

ب) موسیقی برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عبد آتشانی آهنگساز نمایش "کچل کفترباز "

۳- طراحی صحنه 
کاندیداها:
۱- الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته)
۲-امید انصاری (بالتازار)
۳-حامد زحمتکش (مبارک و قالیچه پرنده)
۴-آویده سعادت پژوه (کچل کفترباز)

الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به الکا هدایت طراح صحنه نمایش "هوشنگ لاکپشته"

ب) طراح برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به آویده سعادت‌پژوه طراح صحنه نمایش "کچل کفترباز"

۴- طراحی لباس 
کاندیداها:
۱-سعید باغبانی نیر (نمکی و دیو الکی).
۲-مهناز کرمی (بالتازار)
۳-مرضیه ایمانخانی (کچل کفترباز)
۴-آیسا مالکی مقدم و مریم محمودی طراحان لباس نمایش "مرد نون زنجبیلی"

الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به خانم‌ها آیسا مالکی مقدم و مریم محمودی طراحان لباس نمایش "مرد نون زنجبیلی"

ب) طراح لباس برگزیده: 
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپل افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به خانم مهناز کرمی، طراح لباس نمایش "بالتازار "

-بازیگری زن

کاندیداها:
۱-الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته)
۲-سمیرا پاشایی (نمکی و دیو الکی)
۳-مهرنوش شریعتی (کچل کفترباز)
۴-مینووش رحیمیان (کچل کفترباز)
۵-فاطمه عباسی (کچل کفترباز)
۶-زهرا گرگ یراقی (خاله سوسکه)
۷- هنگامه بهرامی (مرد نون زنجبیلی)

الف) تقدیر: 
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به فاطمه عباسی، بازیگر نمایش "کچل کفترباز "

ب) بازیگر برگزیده: 

جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به مینووش رحیمیان، بازیگر نمایش "کچل کفترباز"

ج) جایزه ویژه:

هیئت داوران به اتفاق آرا به خاطر تسلط بر صحنه و یادآوری اصول پایه‌ای فرهنگ نمایش دیدن و ارائه روایتی یکدست، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از الکا هدایت بازیگر نمایش "هوشنگ لاکپشته" قدردانی به عمل می‌آورد.

۶-بازیگری مرد

کاندیداها:
۱-سعید باغبانی نیر (نمکی و دیو الکی)
۲- سعید مقداد کاووسی (بالتازار)
۳-رسول قنبری (مبارک و قالیچه پرنده).
۴- آراد ترابی (بالتازار).
۵-محمد عمرانی (مرد نون زنجیلی)

الف) تقدیر:

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به محمد عمرانی بازیگر نمایش "مرد نون زنجبیلی"

ب) بازیگر برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به سعید باغبانی نیر بازیگر نمایش "نمکی و دیو الکی"

ج) جایزه ویژه:

هیئت داوران به اتفاق آرا به خاطر بازی روان، شیرین و سرشار از اعتماد به نفس با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آراد ترابی بازیگر خردسال نمایش "بالتازار" قدردانی به عمل می‌آورد.

۷- نمایش‌نامه نویسی:

کاندیداها:
۱- محمدحسن شایان (نمکی و دیو الکی).
۲- سپیده فلاح فر (هوشنگ لاکپشته).
۳- محسن پورقاسمی (بالتازار).
۴- امیر شیخ جبلی (خاله سوسکه).
۵-نسرین خنجری (کچل کفترباز).

الف) تقدیر: 
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به نسرین خنجری نویسنده نمایشنامه "کچل کفترباز"

ب) نمایش‌نامه نویس برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به سپیده فلاح‌فر نویسنده نمایشنامه "هوشنگ لاکپشته"

۸- کارگردانی:

کاندیدها:
۱-ندا بداغی (مرد نون زنجبیلی).
۲-الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته).
۳-محسن پور قاسمی (بالتازار).
۴-آزاده انصاری (کچل کفترباز).

الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به محسن پورقاسمی کارگردان نمایش "بالتازار"

ب) کارگردان برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلمافتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به خانم آزاده انصاری کارگردان نمایش " کچل کفترباز"

۹-نمایش برگزیده: 
هیئت داوران با آرزوی گزینش و تولید نمایش‌های خلاقتر و دارای سطح کیفی برتر برای جشنواره‌های آینده، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش "کچل کفترباز" به کارگردانی سرکار خانم آزاده انصاری به عنوان نمایش برگزیده بخش کودک بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان قدردانی به عمل می‌آورد.
 هیئت داوران بخش مسابقه کودک را قطب‌الدین صادقی، مجتبی مهدی وبهرام دوست قرین تشکیل دادند.

برگزیدگان بخش تئاتر نوجوان

اسامی برگزیدگان بخش نوجوان جشنواره بیست و ششم نیز به این شرح اعلام شد.

کاندیدا‌های بخش گریم به ترتیب:
۱- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من"
۲- لیلا پریشان و آقای حسین تبریزی از نمایش "پر پر سیمرغ پر"
۳- امیرحسین غفاری از نمایش "افسانه ماردوش"

جایزه برگزیده به طراحان گریم نمایش "پرپر سیمرغ پر" خانم لیلا پریشان و آقای حسین تبریزی اهدا می‌شود.

کاندیدا‌های بخش موسیقی:

۱- فرید نوایی از نمایش "پرپر سیمرغ پر"
۲- مهدی فتحی از نمایش "افسانه بایبری"
۳- احمد جعفری و علی خاتمی از نمایش "رؤیای کودکانه"
۴- امیر و آرش بیات از نمایش "افسانه ماردوش"
در این بخش از آقایان امیر و آرش بیات از نمایش "افسانه ماردوش" تقدیر شد.

جایزه برگزیده در بخش موسیقی به آقایان احمد جعفری و علی خاتمی از نمایش "رویای کودکانه" اهدا شد.

کاندیدا‌های بخش طراحی صحنه:

۱- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیکه من"
۲- مهدی شرفی از نمایش "افسانه ماردوش"
۳- رضا روان از نمایش "افسانه بایبری"
۴- سینا ییلاقی از نمایش "پر پر سیمرغ پر"
در این بخش از آقای رضا روان طراح صحنه نمایش افسانه بایبری تقدیر شد.

جایزه برگزیده در بخش طراحی صحنه به آقای مهدی شرفی برای طراحی صحنه نمایش "افسانه ماردوش" اهدا شد.
کاندیدا‌های بخش طراحی لباس: 
۱- رضا عبدالعلی زاده و خانم پریسا قاسمی از نمایش "پر پر سیمرغ پر"
۲- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من"
۳- خانم محبوبه سلطانی از نمایش "افسانه ماردوش. "
۴- خانم نرگس زهرا از نمایش "افسانه بایبری"
در این بخش از نرگس زهرا در نمایش "افسانه بایبری" تقدیر شد.

جایزه برگزیده در بخش طراحی لباس به آقای رضا عبدالعلی زاده و خانم پریسا قاسمی از نمایش "پرپر سیمرغ پر" اهدا شد.

کاندیدا‌های بازیگری زن: 

۱- بازیگر نقش عمه جان از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من"
۲- خانم لیلی حسینی از نمایش "پرپر سیمرغ پر"
۳- خانم نیلوفر سیاری از نمایش "رؤیای کودکانه"

در این بخش از پرستش سلطانی از نمایش "افسانه ماردوش" تقدیر شد.
جایزه برگزیده به نیلوفر سیاری از نمایش "رویای کودکانه" اهدا شد.

کاندیدا‌های بازیگری مرد:

۱- آقای جلال کریم زاده از نمایش "افسانه ماردوش"
۲- آقای محسن قصری از نمایش "پر پر سیمرغ پر"
۴- آقای فرامرز غلامیان از نمایش "بینگ بنگ"
۵- آقای شهرام صمدی نیا از نمایش "افسانه بایبری"

در این بخش از محسن قصری از نمایش پر پر سیمرغ پر تقدیر شد.

جایزه برگزیده مشترکاً به آقایان جلال کریم زاده از نمایش "افسانه ماردوش" و شهرام صمدی‌نیا از نمایش "افسانه بایبری" اهدا شد.

کاندیدا‌های کارگردانی:

۱- رضا عبدالعلی زاده کارگردان نمایش "پر پر سیمرغ پر"
۲- محمد جهان‌پا کارگردان نمایش "افسانه ماردوش"
۳- رضا روان کارگردان نمایش "افسانه بایبری"
۴- سیروس سپهری کارگردان نمایش "رؤیای کودکانه"

در این بخش از سیروس سپهری کارگردان نمایش "رؤیای کودکانه" تقدیر شد.
جایزه برگزیده به محمد جهان‌پا کارگردان نمایش "افسانه ماردوش" اهدا شد.

کاندیدا‌های نمایش‌نامه:

۱- گیتا داوودی نویسنده نمایشنامه "عموی عجیب بزرگ کوچیک من"
۲- منوچهر اکبرلو نویسنده نمایشنامه "افسانه ماردوش"
۳- بهرام جلالی پور نویسنده نمایش نامه "پرپر سیمرغ پر"
۴- سیروس سپهری نویسنده نمایش نامه "رویای کودکانه"

در این بخش از آقای منوچهر اکبرلو نویسنده نمایشنامه "افسانه ماردوش" تقدیر شد. جایزه برگزیده به سیروس سپهری نویسنده نمایشنامه "رویای کودکانه" اهدا شد.

همچنین جایزه ویژه شورای داوران بخش نوجوان این جشنواره تعلق می‌گیرد به نمایش (به مرور زمان) از شهرستان خارک. جایزه مردمی بخش نوجوان: «افسانه ماردوش» به کارگردانی محمد جهان‌پا از شهر مشهد، داوران این بخش، سرکار خانم جدی کار، آقای داوود کیانیان و آقای حسین صفی بودند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار