مسئول ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری همدان گفت: ۲ بیمارستان بوعلی و آتیه به همراه سازمان نظام پزشکی از ستاد صیانت تذکر گرفتند.
کد خبر: ۷۷۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲ 04 September 2019
مسئول ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری همدان گفت: ۲ بیمارستان بوعلی و آتیه به همراه سازمان نظام پزشکی از ستاد صیانت تذکر گرفتند.

به گزارش ایرنا؛ سید حمیدرضا صائمین در نشست اعضای ستاد صیانت حقوق شهروندی همدان اظهار داشت: با توجه به اهمیت بهداشت و درمان در استان همدان، مباحث پزشکی و درمانی توسط کمیته‌ای از بازرسان بررسی می‌شود.

وی اضافه کرد: تیم بازرسی متشکل از ۱۳ بازرس در حوزه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، تاسیساتی، تجهیزات پزشکی، کلینیک و پاراکلینیک ها، پزشکی درمانی، سازمان نظام پزشکی و تعزیرات است که با توجه به اشارفیت دقیق اعضای این تیم نظر آن‌ها نیز بسیار دقیق و تخصصی است.

مسئول ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری همدان افزود: اعضای این تیم از ۱۵ بیمارستان، مرکز درمانی و مطب‌های مرکز استان بازدید کردند و آن‌ها را از منظر حضور پزشک متخصص، نوبت دهی به گیرندگان خدمت، وجود کارت خوان در مطب پزشکی، پیگیری بحث رنکینگ‌های مطب‌های پزشکی، رعایت حقوق بیمار در حوزه‌های خدمات دهی پزشکی و ویزیت مورد بررسی قرار دادند.

صائمین افزود: به دنبال بازرسی‌های صورت گرفته، سه مرکز در خصوص رعایت نکردن حقوق بیمار تذکر گرفتند که شامل بیمارستان‌های بوعلی، آتیه و سازمان نظام پزشکی هستند.

وی اضافه کرد: برخی به خاطر ویزیت بیمار توسط رزیدنت‌های که ممنوعیت دارد و حضور نداشتن مدیران فنی در واحد‌های پزشکی تذکر گرفتند که بیمارستان بعثت شهر همدان ضغیف‌ترین وضعیت را در این باره داشت.

صائمین با بیان اینکه بهترین عملکرد مربوط به مرکز درمانی بیمارستان فاطمیه است اظهار داشت: این بیمارستان که در حوزه تخصصی زنان و زایمان فعال است عملکرد مناسبی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار