دادستان نهاوند گفت: کنگره بزرگ‌داشت شهید آیت‌الله قدوسی با سخنرانی دادستان کل کشور در نهاوند برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۷۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲ 04 September 2019
دادستان نهاوند گفت: کنگره بزرگ‌داشت شهید آیت‌الله قدوسی با سخنرانی دادستان کل کشور در نهاوند برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، سیدهادی مصطفوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنگره بزرگ‌داشت شهید آیت‌الله قدوسی هم‌زمان با شهادت ایشان از ساعت ۹:۳۰ صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در سالن همایش‌های مصلی نماز جمعه نهاوند برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرستان نهاوند علمای بزرگ و شخصیت‌های برجسته‌ای مانند شیخ علی‌اکبر نهاوندی، شهید حیدری، شهید قدوسی و ... دارد که این نشان دهنده قدمت و تاریخ عظیم این شهرستان است و این علمای بزرگ باید بیشتر معرفی شوند.

وی تصریح کرد: با هم‌اندیشی مسئولان شهرستان به این نتیجه رسیدیم که برای معرفی بهتر شخصیت بزرگ و والای شهید آیت‌الله علی قدوسی یک کنگره ملی برگزار کنیم تا بتوانیم این شخصیت والا را بیشتر معرفی کنیم.

مصطفوی با بیان اینکه شهید قدوسی بسیار مورد اعتماد حضرت امام (ره) بودند و قطعا این شخصیت بزرگ نیاز به معرفی بیشتری دارند، افزود: شهید قدوسی علاوه بر عضویت در شورای عالی قضایی و دادستانی کل انقلاب، آیین‌نامه دادگاه‌های انقلاب را تدوین کرده و برخی از نیرو‌های معتقد به انقلاب را وارد سیستم قضایی کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به محدودیت زمانی قطعا نمی‌توانیم مراسم بزرگ‌داشت ایشان را در قالب یک کنگره ملی را برگزار کنیم، ابراز کرد: این همایش استانی سنگ‌بنای برگزاری یک کنگره ملی در سال‌های آینده است.

دادستان نهاوند بیان کرد: معرفی این شخصیت برجسته به نسل جوان و نوجوان ضروری است چرا که آن‌ها باید بدانند که شخصیت بزرگی مثل آیت‌الله قدوسی در نهاوند رشد یافته و به مقام دادستانی کل انقلاب رسیده است.

مصطفی تاکید کرد: آیت‌الله قدوسی یک شخصیت بزرگ کشوری و علمی هستند و معرفی این شخصیت برجسته به نسل جوان و نوجوان ضروری است، زیرا آن‌ها باید بدانند که شخصیت بزرگی مثل آیت‌الله قدوسی در نهاوند رشد یافته و به مقام دادستانی کل انقلاب رسیده است.

مصطفوی افزود: برای برگزاری این همایش فراخوان ارائه مقالات با موضوعاتی مانند شهید آیت‌الله قدوسی و نهضت حضرت امام خمینی (ره)، شهید آیت‌الله قدوسی و ویژگی‌های حوزه علمیه انقلابی، شهید آیت‌الله قدوسی و دادستانی و دفاع از حقوق شهروندی، آیت‌الله قدوسی و مبارزات سیاسی و اجتماعی، آیت‌الله قدوسی و نقش ایشان در هدایت فکری زنان و جامعه داده شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار