‍معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: حدود ۸۰۰ نفر از پاکبانان زحمتکش شهرداری همدان وظیفه نظافت مناطق ۴ گانه شهر را برعهده دارند و یکی از مهمترین ویژگی‌های شهر همدان تمیزی و پاکیزگی این شهر است و البته این امر اتفاقی نیست چرا که حاصل تلاش شبانه روزی تعداد زیادی از نیرو‌های انسانی و صرف هزینه‌های قابل توجه است.
کد خبر: ۷۵۲۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳ 09 June 2019

‍معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: حدود ۸۰۰ نفر از پاکبانان زحمتکش شهرداری همدان وظیفه نظافت مناطق ۴ گانه شهر را برعهده دارند.

به گزارش تابناک همدان، وحید علی ضمیر افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های شهر همدان تمیزی و پاکیزگی این شهر است و البته این امر اتفاقی نیست چرا که حاصل تلاش شبانه روزی تعداد زیادی از نیرو‌های انسانی و صرف هزینه‌های قابل توجه است.

وی اظهار کرد: جهت نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله در مناطق ۴ گانه شهرداری همدان به صورت ماهیانه نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که می‌طلبد با رعایت مدیریت پسماند از سوی شهروندان، شاهد کاهش این هزینه در سطح شهر همدان باشیم.

علی ضمیر بیان کرد: روزانه بیش از ۱۱ میلیون مترمربع از معابر و گذرگاه‌های شهر همدان نظافت می‌شود و این حجم از نظافت کار ساده‌ای نیست و با وجود این که کار جمع آوری زباله در همدان نهایتاً تا ساعت ۷ صبح در تمام سطح شهر به اتمام می‌رسد، گشت‌های فوریتی ما از ساعت ۱۱ کار جمع آوری زباله‌های ریخته شده در سطح معابر به ویژه در بازار را مجدداً انجام می‌دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری ضمن درخواست از شهروندان برای قرار دادن زباله هایشان در ساعات اولیه شب، عنوان کرد: مطمئناً اگر کسبه بازار کار نظافت واحد تجاری خود را در ساعات پایانی شب انجام دهند، بخش اعظمی از مشکلات به وجود آمده نظیر آلودگی و سیما و منظر شهر حل خواهد شد. 

وی آگاه سازی و فرهنگ سازی در زمینه کاهش و تفکیک پسماند را امری بسیار مهم خواند و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه پسماند از مبدأ انجام شده است، ازجمله در زمینه‌ی کاهش تولید پسماند به آموزش بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز و کودک می‌توان اشاره نمود.

معاون خدمات شهری با اشاره به نقش مردم در حوزه مدیریت شهری تاکید نمود: لازم است با برنامه ریزی دقیق و جامع و با کمک شهروندان و فعالان محیط زیست، هزینه‌های نظافت شهر را کاهش دهیم و می‌توان منابع مالی موجود را در پروژه‌های شهری و خدماتی به شهروندان اجرا کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار