شهردار همدان در بازدید از دانشگاه صنعتی، گفت: مایه افتخار است که همدان شهری دانشگاهی است و دانشگاه صنعتی همدان تأثیر و درخشش مهمی در این خصوص داشته است و مسئولیت شهرداری نه تنها حوزه عمران و توسعه، بلکه حوزه فرهنگی شهر نیز می باشد و تلاش شهرداری همدان بر باز کردن فضا و بسترسازی جهت توسعه و ارتقاء سطح فرهنگ و دانش شهر است. 
کد خبر: ۷۵۲۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰ 09 June 2019
شهردار همدان گفت: مایه افتخار است که همدان شهری دانشگاهی است و دانشگاه صنعتی همدان تأثیر و درخشش مهمی در این خصوص داشته است. 

به گزارش تابناک همدان عباس صوفی در بازدید از دانشگاه صنعتی همدان،افزود: مسئولیت شهرداری نه تنها حوزه عمران و توسعه، بلکه حوزه فرهنگی شهر نیز می باشد و تلاش شهرداری همدان بر باز کردن فضا و بسترسازی جهت توسعه و ارتقاء سطح فرهنگ و دانش شهر است. 

وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی همدان می تواند شهرداری را در حوزه مدیریت شهری کمک نماید و در قالب پایان نامه های دانشجویی این دانشگاه می تواند ما را در حل مسائل و مشکلات شهر یاری دهد. 

صوفی تصریح کرد: تلاش دانشگاه صنعتی همدان جهت تقویت ارتباط با بخش صنعت شایان تقدیر است و این امر در آینده نزدیک موجب می شود تا مدیران جوان وارد عرصه صنعت شهر شوند. 

شهردار همدان از دانشگاه صنعتی خواست تا در فرهنگ سرای کسب و کار شهرداری همدان، این مجموعه را یاری دهد. 

صوفی در ادامه بازدید از دانشگاه صنعتی همدان گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در دانشگاه صنعتی همدان، موضوعاتی مانند مصرف انرژی، انرژی های نوین و... از جمله مواردی است که این مرکز علمی می تواند آن‌ها را مورد پژوهش و تحقیق قرار دهد. 

رئیس دانشگاه صنعتی همدان در این جلسه گفت: جانمایی سه دانشگاه صنعتی، بوعلی و علوم پزشکی همدان در یک منطقه و در مجاورت هم، این بخش از شهر را به منطقه دانشگاهی تبدیل کرده است و رویکرد مدیریت ارشد در جهت توسعه و گسترش این فضا باشد و انتخاب منطقه ای جهت احداث شهرک خوابگاهی در طرح جامع شهر همدان میتواند در مدیریت شهر همدان که یک شهر دانشگاهی است کمک مؤثری نماید. 

نیلی در ادامه افزود: توسعه شهر وابسته به توسعه دانشگاه است و منابع انسانی و نخبگان دانشگاهی مؤثر می توانند رفاه و پیشرفت را برای شهر همدان به ارمغان آورند. 

در پایان صوفی ضمن بازدید از محوطه دانشگاه درخصوص رفع مشکلات زمین های دانشگاه قول مساعد ارائه نمودند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار