آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی ادامه داد: برای کسب تقوا، ابتدا باید از محرمات پرهیز و سپس به واجبات اهمیت داد و تمام مراحل آن را اجرا کرد، همچنین انسان باید خدامحور باشد به‌طوریکه حیات او در مسیر رضایت خداوند باشد. 
کد خبر: ۷۴۶۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ 19 May 2019
نماینده استان همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ماه رمضان، ماه فرصت‌ها و نزدیک شدن به پروردگار است، گفت: مومنان باید از این فرصت برای قرب به خداوند استفاده کنند.

به گزارش ایسنا،  آیت‌الله موسوی اصفهانی در صحن شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی برای کسب فضیلت‌ها است تا شخص مومن بتواند با کسب این فضیلت‌ها به تقوای حداکثری برسد.

وی ادامه داد: برای کسب تقوا، ابتدا باید از محرمات پرهیز و سپس به واجبات اهمیت داد و تمام مراحل آن را اجرا کرد، همچنین انسان باید خدامحور باشد به‌طوریکه حیات او در مسیر رضایت خداوند باشد. 

موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه یک انسان مومن در برابر هیچ تهدید و انگیزه غیرالهی سر خم نمی‌کند عنوان کرد: اگر انسان تمام امورات خود را برای رضا و قرب به پروردگار انجام دهد هیچ انگیزه و تهدید غیر الهی نمی‌تواند او را از این مسیر پربرکت قرب به پروردگار منحرف کند.

وی تصریح کرد:اگر یک جامعه تمام اقدامات خود را از جمله فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، در مسیر حق و رضایت خداوند و همچنین طبق موازین شرعی و زیر سایه ولایت فقیه انجام دهد، جامعه در مسیر پیشرفت و ترقی قرار خواهد گرفت.

موسوی اصفهانی با تاکید براینکه انسان باید در حین خواندن قرآن، خود را با آیات تطبیق دهد خاطرنشان کرد: خواندن قرآن صرفا نباید برای کسب ثواب و پاداش باشد چرا که انسان خود را باید با آیات قرآن، این کتاب الهی تطبیق دهد و در هر سوره به پیام آن توجه کند.

وی یادآور شد: هنگامی که خداوند، در نگاه و دید شخص مومن بزرگ جلوه دهد، هیچ‌یک از این موجودات کره خاکی نمی‌تواند جایگزینی برای پروردگار الهی باشد.

نماینده استان همدان در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: اگر زیربنای تقوا در زندگی افراد ایجاد شود قرب الهی در زندگی او شکل گرفته و خداوند را در تمام لحظات زندگی حاضر و ناظر می‌بیند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار