‍ مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در جشن بزرگ کارگری، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: کارگران ستون فقرات تولید هستند، نقش کارگران بسیار مؤثر است و تلاش همه چه دولت و چه کارفرمایان تحقق بخشیدن به شعار امسال باشد.
کد خبر: ۷۴۰۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷ 03 May 2019
‍ مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در جشن بزرگ کارگری، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: کارگران ستون فقرات تولید هستند، نقش کارگران بسیار مؤثر است و تلاش همه چه دولت و چه کارفرمایان تحقق بخشیدن به شعار امسال باشد.
 
به گزارش تابناک همدان از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان، احمدتوصیفیان کارگران را رکن اصلی رونق تولید دانست و افزود: برای این مهم باید وجدان کاری و کیفیت کار توسط کارگران ارتقا یابد، شرایط معیشتی و حقوقی توسط کارفرمایان تسهیل شود و دولت نیز قوانین لازم را وضع کند.

این مسئول تصریح کرد: اگر به دنبال حل مشکل اشتغال هستیم باید جوانان را به سمت زندگی کارآفرینانه و مولد سوق داد. زندگی ‎ که هم برای خود و دیگران بتوان ایجاد درآمد کرد.

توصیفیان اضافه کرد: امروز یکی از خلا‌هایی که در بحث آموزش‎های دانشگاهی وجود دارد این است که بین آموزش عملی و تئوری ارتباطی وجود ندارد و زمانی که فارغ‎التحصیلان وارد بازار می‎شوند مهارت لازم را ندارند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان گفت: به پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ افزایش مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی درهیات دولت تصویب شد.

توصیفیان افزود: بر این اساس از اول فروردین ۱۳۹۸ مستمری کلیه دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان ۱،۵۱۶،۸۸۱ تومان (معادل ۳۶ و نیم درصد رشد نسبت به مستمری سال قبل) و برای سایر سطوح به میزان ۱۳ درصد مستمری آنان درپایان اسفند سال ۹۷ به علاوه مبلغ ثابت ۲۶۱،۱۴۷ تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در طول ۱۸ سال گذشته بالاترین رقم افزایش حقوق کارگری ۲۰ درصد بوده است افزود: امسال خوشبختانه این افزایش حقوق برای کارگران ۳۶.۵ درصد بوده است.

وی افزود: سال گذشته ۷ هزار و ۳۵۰ مورد بازرسی از کارخانجات انجام شده و خوشبختانه ۱۰ درصد از حوادث نیروی کار نیز کاهش یافته است.

این مسئول افزود: در سال ۹۷ حدود ۵ هزار و ۵۸ دادخواست داشته‌ایم که ۳۰ درصد آن به رأی سازشی رسیده است.

توصیفیان در پایان تصریح کرد: در شرایط کنونی ۲۱۰ شورا و نماینده کارگری داریم و در حوزه آموزش نیز تاکنون یک‌هزار و ۲۵۷ نفر کارگر آموزش دیده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار