سید محمد بطحایی در حاشیه آیین نکوداشت مقام معلم که در سالن شهدا اسدآباد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در رابطه با کمبود این معلمان جای هیچ گونه نگرانی نیست و به روش‌های مختلفی پیش بینی‌های لازم برای مرتفع شدن این کمبود دیده شده است.
کد خبر: ۷۴۰۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹ 02 May 2019
وزیر آموزش و پرورش گفت:در سطح کشور هیچ کلاس بدون معلم وجود ندارد، اما در رابطه با معلم رسمی آموزش دیده که تازه بخواهیم به کار بگیریم کمبود داریم و این کمبود در مهرماه سال ۹۸ نیز وجود خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی خاطر نشان کرد:نیرو‌های جدیدی در دانشگاه فرهنگیان وارد خواهند شد و نیز بر اساس قانون نیرو‌هایی که مربیان پیش دبستانی و مربیان سواد آموزی هستند بر اساس آیین نامه‌ای که به زودی ابلاغ خواهد شد این نیرو‌ها به کار گرفته می‌شوند و بحث کمبود معلمان رسمی آموزش دیده که به تازگی بخواهیم به کاربگیریم مرتفع می‌شود.

بطحایی در ادامه در رابطه با سند تحول بنیادین خاطر نشان کرد:سند تحول بنیادین سندی نیست که ظرف یک یا دو ماه و یک یا دو سال بتوان اجرا کرده و به اتمام برسانیم بلکه سند تحول بنیادین یک مسیر و نقشه راهی برای تعالی نظام آموزش و پرورش بوده که این سند از سال گذشته آغاز، مراحل مقدماتی به صورت اجرایی شروع شده و در ادامه تلاش‌هایی که گذشتگان ما در ۶ سال گذشته انجام داده اند برای این سند گام‌های خوبی در سال ۹۷ برداشته شد که این گام‌ها در سال ۹۸ نیز ادامه خواهد داشت. 

وی با تاکید بر اینکه همه برنامه‌های ما در آموزش و پرورش در سال ۹۸ مبتنی بر سند تحول بنیادین خواهد بود اضافه کرد: وی تصریح کرد:تذکر درستی است که هر از گاهی در مورد خطر وجود سند ۲۰۳۰ و یا اسنادی مشابه این سند را مقام معظم رهبری به دستگاه‌های اجرایی گوشزد می‌کند که این گوشزد مقام معظم رهبری قابل توجه بوده و باید به آن عنایت داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد:همه ما و همکاران و فرهنگیان مدارس مراقبت کافی به سند تحول بنیادین خواهیم داشت که حتی ممکن است بدون نام ۲۰۳۰ منویات سند تحول بنیادین اجرا شود که فرهنگیان و معلمان ما حتما جلوگیری کنند.

بطحایی اضافه کرد:در مواردی که مصادیق‌هایی را مردم به آن برخورد کردند به آموزش و پرورش گزارش دهند تا با سرعت آموزش و پرورش وارد و متخلف را پیگیری کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار