کد خبر: ۷۳۷۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶ 23 April 2019

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بسیاری از والدین در زمانه کنونی، تربیت فرزندانی خلاق و باهوش است؛ فرزندانی که هوش سرشاری داشته باشند و بتوانند مدارج عالی تحصیلی را به بهترین شکل ممکن طی کنند. با وجود تغییرات چشمگیر در دروس فعلی مدارس و فراهم بودن امکانات آموزشی و در دسترس بودن انواع فناوری‌ها برای افزایش هوش و خلاقیت کودکان، هنوز والدین نمی‌دانند چگونه می‌توانند فرزندی خلاق تربیت کنند و همچنین نمی‌دانند که خلاقیت را می‌توان از چه سنی پرورش داد و چقدر با هوش کودک مرتبط است؟ و همواره به دنبال جواب سوال‌ها هستند.

تربیت فرزندان باهوش و خلاق دغدغه والدین امروزیدر پاسخ به این سوالات مدیر عامل خانه هوش و خلاقیت همدان گفت: هوش به عنوان یک ویژگی اساسی تفاوت فردی را بین انسان‌ها موجب می‌شود، هوش از مجموع ویژگی‌ها و استعداد‌هایی تشکیل می‌شود که مستقیما قابل مشاهده نیستند و باید کشف و پرورش داده شود و خانه هوش و خلاقیت همدان نیز به همت چند جوان خلاق و خوش فکر و تحصیل کرده همدانی در سال ۹۱ با هدف دستیابی خانواده‌ها جهت ارزیابی و کشف استعداد‌ها و پرورش هوش و خلاقیت کودکانشان راه اندازی شد.

به گزارش تابناک همدان، علیرضا خرمرودی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۵ جشنواره در این مرکز برگزار کرده ایم که همواره مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است، افزود: در آخرین جشنواره پکیج کامل و جامعی تعریف کرده بودیم که مهمترین آن آزمون جامع هشت گانه هوش بود.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدف مجموعه خانه هوش و خلاقیت همدان؛ خردسالان و کودکان هستند، یاد آور شد: کودکانی که در این مرکز در کلاس‌ها و برنامه‌های مختلف شرکت می‌کنند در رنج سنی ۳ تا ۱۲ سال قرار دارند.

خرمرودی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت سه هزار و ۲۶۹ هزار دوره برگزار کرده ایم، خاطر نشان ساخت: بیش از دو هزار نفر در دوره‌های مختلف شرکت کرده اند.

وی با اشاره اینکه اکثر آموزش‌ها بر اساس خانواده محوری است، افزود: در مرکز هوش و خلاقیت از حضور ۲۰ مدرس و یک روانشناس و شش کارشناس آموزش دیده جهت ارایه خدمات آموزشی با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد بهره‌مند هستیم.

مدیرعامل خانه هوش و خلاقیت همدان تاکید کرد: اکثر خانواده‌ها از وجود چنین مرکزی که منجر به کشف استعداد‌های کودکان و خردسالان می‌شود بی اطلاع هستندو لازم است که خانواده‌ها وقت بیشتری را برای کودکان خود صرف کنند.

خرمرودی با بیان اینکه بیش از ۳۰ دوره آموزشی در حال حاضر در این مرکز برگزار می‌شود، بیان داشت: دوره‌های ریاضی، هنری، مکعب روبیک، انواع سازه ها، اورگامی، نجوم و بازی فکری اتلوو، دومینو برگزار می‌شود که برای افزایش انگیزه کودکان مسابقات مختلفی نیر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای اولین بار مسابقات پانتومیم در ایران در مرکز هوش و خلاقیت همدان برگزار شد و در این زمینه فعالیت‌های متمرکزی را دنبال می‌کنیم.

خرمرودی با اشاره به اینکه کار آفرینی جزء اهداف مهم مجموعه است، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ۳۷ نفر در این مرکز اشتغال به کار هستند که با گسترش این مجموعه این تعداد نیز افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه اکثر خانواده‌ها نمی‌توانند مسیر درستی را برای کودکان و نونهالان خود ترسیم کنند، افزود: باید خانواده‌ها شناخت بیشتر و بهتری از کودکان خود داشته به توانمندی‌های آن‌ها واقف باشند و این میسر نخواهد شد مگر با کشف استعداد‌های کودکان خود؛ که بتوانند مسیر درستی را برای دلبندان خود اتنخاب کنند.

خرمرودی تصریح کرد: در خانه هوش و خلاقیت دوره‌های فن بیان، نمایش خلاق و نقالی و گویندگی نیز ارایه شده است که باعث افزایش اعتماد به نفس کودکان می‌شود.

وی با بیان اینکه سیستم اموزشی این مرکز برگرفته از سیستم کشور فنلاند است، افزود: تا یک مقطع سنی کودکان آموزش‌ها را همراه با بازی دریافت می‌کنند و این باعث دور شدن کودک از آموزش صرف می‌شود و خلاقیت و شکوفایی ذهنی کودکان را به دنبال دارد.

مدیر عامل این مرکز از جشنواره "صندوقچه" خبر داد و گفت: جشنواره صندوقچه در بحث هوش مالی می‌تواند به مدیریت مالی کودکان کمک کند.

خرمرودی گریزی هم به کسب افتخارات این مرکز زد و گفت: کسب رتبه‌های برترهر ساله مسابقات بین المللی کانگوردر پایه‌های مختلف، کسب رتبه سوم در چالش هندسه چیتا و ورود به المپیاد هندسه ایران، کسب رتبه اول مسابقات کشوری دومینو و مکعب روبیک و کسب رتبه برتر اعضای گروه نقالی در اولین همایش نقالان کوچک به همت انجمن شاهنامه خوانی دوبی، انتخاب اعضای گروه جشنواره صدای خانه هوش به عنوان گوینده در رادیو همدان، انتخاب اعضای گروه نمایش خانه هوش جهت شرکت در جشنواره فیلم کودک و نوجوان فجر از افتخارات این مجموعه محسوب می‌شود.

وی در پایان از انتشار ۲۲ شماره نشریه داخلی این مرکز خبر داد و افزود: تاکنون تدوین و طراحی بیش از ۲۰ جلد جزوه آموزشی و طراحی هزار پوستر و بروشور جهت اطلاع رسانی و اهدا بیش از ۴ هزار گواهی نامه از دیگر اقدامات این مجموعه بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار