‍ معاون خدمات شهری شهرداری همدان اظهار کرد: با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران طی دو روز آینده و احتمال وقوع سیلاب، شهرداری با برگزاری جلسات مختلف تمهیدات لازم را برای کاهش آبگرفتگی معابر صورت داده است.
کد خبر: ۷۳۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷ 31 March 2019
‍ معاون خدمات شهری شهرداری همدان اظهار کرد: با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران طی دو روز آینده و احتمال وقوع سیلاب، شهرداری با برگزاری جلسات مختلف تمهیدات لازم را برای کاهش آبگرفتگی معابر صورت داده است.

به گزارش تابناک همدان، وحید علی ضمیر گفت: برای جلوگیری از بروز حوادث ناشی از جاری شدن سیلاب عمده‌ترین نقاط آب گرفتگی شناسایی شده و تمامی کانال‌ها و رودخانه‌ها در چندین نوبت پاکسازی و لایروبی شده اند.

وی با بیان اینکه تمام امکانات و تجهیزات نیرو‌های خدماتی شهرداری همدان برای حوادث غیرمترقبه آماده است، خاطرنشان کرد: هنگام بارندگی تمامی نیرو‌های خدمات شهری و آتش نشانی شهرداری در حالت آماده باش به سر می‌برند تا در صورت بروز مشکل، اقدام نمایند.

وی با بیان این که کیسه‌های شن نیز برای محل‌هایی که احتمال ورود آب به منازل وجود دارد پیش بینی شده است، اظهار کرد: به شهروندانی که در حاشیه رودخانه‌ها و یا منازل نا ایمن سکونت دارند توصیه می‌شود به مکان‌های امن و اسکان‌های اضطراری درنظر گرفته شده مراجعه کنند.

علی ضمیر ادامه داد: برای مقابله با آبگرفتگی در سطح شهر ٥٥٠ نفر از نیرو‌های خدمات شهری شهرداری در حالت آماده باش هستند و تجهیزاتی همچون ماشین آلات مکانیزه سنگین، سبک و پمپ‌های خودمکش در نقاط مختلف شهر برای مواقع مورد نیاز استقرار دارند و به شهروندان این اطمینان را می‌دهیم که تمام مسیل ها، انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های آب به طور مداوم رصد می‌شوند تا هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

وی عنوان کرد: یک سوی دیگر این مسئله همکاری شهروندان است؛ به این معنی که شهروندان از ریختن زباله و ضایعات در مسیر انهار، رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند تا احتمال هرگونه خطر رفع شود.

معاون خدمات شهری شهرداری درخصوص اقدامات شهرداری برای رفع آبگرفتگی معابر در هفته گذشته تصریح کرد: چند مورد گزارش آب گرفتگی داشتیم که با اقدام به موقع، آب‌های سطحی ناشی از بارش‌ها به سرعت بازگشایی و هدایت شدند تا در حد امکان آب گرفتگی در سطح معابر و خیابان‌ها وجود نداشته باشد.

وحید علی ضمیر درخصوص توقف آب‌های ناشی از بارش‌های جوی در برخی خیابان‌ها نیز افزود: در برخی نقاط شهر به دلیل گود بودن نقاط آسفالتی، ماندگاری آب را داشتیم که با کمک ماشین آلات شهرداری نسبت به رفع آن‌ها اقدام شد و این چاله‌های آبی را نمی‌توان آب گرفتگی دانست، زیرا جریان ندارند و نقطه‌ای هستند.

علی ضمیر با توجه به مکان‌هایی که برای مواقع بارندگی توسط شهرداری همدان برای مسافران نوروزی آماده شده است، گفت: هفته گذشته تمام مسافران مستقر در استراحتگاه‌ها و بوستان‌های سطح شهر به محل‌های اسکان اضطراری مانند سوله‌های ورزشی و مکان‌هایی که امکان اسکان بود، هدایت شدند.

وی نیز به شهروندان و مسافران هشدار داد که با توجه به پیش بینی وقوع بارندگی‌های شدید، از استقرار یا برپایی چادر در مجاور رودخانه‌ها خوددداری کنند.

علی ضمیر گفت: شهروندان می‌توانند در صورت بروز مشکل یا آب گرفتگی منازل با مرکز ارتباط مردمی ۱۳۷ و شماره ۱۲۵ مرکز فرماندهی آتش نشانی شهرداری همدان تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام گردد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار