فرمانده انتظامی استان همدان مبارزه با مواد مخدر را یکی از کاروی‍ژه‌های اصلی ناجا دانست و با اشاره به کشف بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلو انواع مواد مخدر گفت: در همین راستا ۷۰ باند مواد مخدر منهدم شده و بیش از ۱۹ هزار مصرف‌کننده و توزیع‌کننده خرد مواد دستگیر شده است.
کد خبر: ۷۲۹۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰ 29 March 2019
سردار بخشعلی کامرانی‌صالح مبارزه با مواد مخدر را یکی از کاروی‍ژه‌های اصلی ناجا دانست و با اشاره به کشف بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلو انواع مواد مخدر طی سال گذشته گفت: در همین راستا ۷۰ باند مواد مخدر منهدم شد.

به گزارش فارس، سردار کامرانی‌صالح در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه افزایش ۱۳ درصدی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن اظهار کرد: ارزش کالا‌های کشف شده ۱۹۰ میلیارد تومان بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته در حوزه مبارزه با قاچاق کالا ۴ هزار نفر دستگیر شدند افزود: امسال نیز مقابله با کالای قاچاق در صدر برنامه‌های مجموعه انتظامی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان همدان مبارزه با مواد مخدر را یکی از کاروی‍ژه‌های اصلی ناجا دانست و با اشاره به کشف بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلو انواع مواد مخدر گفت: در همین راستا ۷۰ باند مواد مخدر منهدم شده و بیش از ۱۹ هزار مصرف‌کننده و توزیع‌کننده خرد مواد دستگیر شده است.

وی با اشاره به اینکه برخورد قاطع با پدیده مواد مخدر نیازمند همراهی مردم و آگاهسازی فرزندان توسط خانواده‌هاست افزود: ورود مواد مخدر به کشور توسط استکبار با یک حربه سیاسی و به منظور نابودی جوانان و آینده‌سازان این مملکت انجام می‌شود.

کامرانی‌صالح از آموزش نحوه ساخت مواد مخدر صنعتی در فضای مجازی سخن به میان آورد و تأکید کرد: اگر فرزندان خود را آگاه نکنیم آشپزخانه‌های منازل ما تبدیل به مرکز تولید مواد مخدر و روانگردان می‌شود گفت: 

وی در بخش دیگری از سخنانش گریزی به وضعیت تصادفات زد و با بیان اینکه سال گذشته ۳۵ هزار نفر در کشور به خاطر تصادف جان خود را از دست دادند که با اقدامات انضباط اجتماعی به ۱۶ هزار نفر رسیده است گفت: با وجود روند کاهشی، معتقدیم این تعداد نیز زیاد است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در استان شاهد کاهش فوتی‌های ناشی از تصادف بودیم گفت: البته هنوز هم فضا برای کار وجود دارد.

وی گریزی به فضای مجازی و اقدامات پلیس فتا زد و با بیان اینکه سال گذشته در این حوزه با ۷۰۰ فقره تشکیل پرونده و افزایش ۲۵۵ درصدی مواجه بودیم، بیشترین علت پرونده‌ها را مزاحمت اینترنتی و کلاهبرداری دانست.

کامرانی‌صالح از آموزش ۳۴ هزار نفر در حوزه آسیب‌های فضای مجازی خبر داد و تأکید کرد: بیشترین مشکلات در این حوزه به شناخت ناکافی از آسیب‌های آن برمی‌گردد ضمن اینکه متأسفانه برخی بعد از مواجهه با این آسیب‌ها به پلیس فتا مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی در حوزه مالی، کلاهبرداری و اخلاقی بود خواستار آگاهسازی فرزندان توسط خانواده‌ها شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان سخنانش از کاهش ۶۵ درصدی تلفات و آسیب‌های چهارشنبه اخر سال طی سال گذشته خبر داد و گفت: جدای از مباحث اطلاع‌رسانی در حوزه کشفیات نیز اقدام خوبی داشتیم به طوری که ۶.۵ تن مواد پیش‌ساز در این زمینه کشف و ضبط شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار