منصور ستوده اظهار داشت: مقدار بارندگی در استان همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۳ درصد افزایش یافته و موجب بهبود وضعیت منابع آبی استان شده به‌طوری‌که ۵۶ درصد سد اکباتان، ۷۷ درصد سد سرابی تویسرکان و ۱۰۰ درصد سد کلان ملایر پر شده است.
کد خبر: ۷۲۹۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶ 29 March 2019
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: صد درصد ظرفیت سد کلان پر دشه، اما به دلیل تکمیل نبودن تصفیه‌خانه ملایر، آب آن به مصرف شرب نمی‌رسد و برای جلوگیری از وقوع حادثه دریچه پایین سد باز شده است.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به لبریز شدن سد کلان ملایر گفت: این سد ۴۶ میلیون متر مکعب آب داشته و ورودی آب به آن بر اثر بارندگی قابل توجه ۲۴ هزار لیتر در ثانیه است.

ستوده مطرح کرد: خروجی آب برای مصرف شرب از این سد صفر است و برای بخش کشاورزی مصرف می‌شود، زیرا طرح تصفیه‌خانه و شبکه انتقال آب آن هنوز تکمیل نشده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان افزود: دریچه‌های پایین سد کلان ملایر برای مهار آب و پیشگیری از بروز سیلاب باز شده تا ۵۰ درصد باز شده و هم‌اکنون ۱۲ هزار لیتر در ثانیه آب از آن خارج می‌شود.

ستوده اعلام کرد: سرریز این سد از پاییز ۹۷ آغاز شده و هم‌اکنون هم در هر ثانیه ۸ هزار لیتر آب از آن سرریز می‌شود به همین دلیل مسیر رودخانه‌ها و جویبار‌های متصل به سد هم باز شده تا از طغیان رودخانه جلوگیری شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار