حجت الاسلام محمدجواد علی اکبری با بیان اینکه خدا را سپاسگذاریم که بعد از قرن‌ها ما را به نماز جمعه رساند، تصریح کرد: به تعبیر امام راحل نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است.
کد خبر: ۷۲۵۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱ 15 March 2019
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت:نمازجمعه یکی از بزرگترین، پربرکت‌ترین و باشکوهترین برکات انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام علی اکبری در خطبه‌های پیش از نمازجمعه این هفته شهر همدان، اظهار داشت: خداوند را سپاسگذاریم که نهضت انقلاب اسلامی را به ملت شریف ایران داد و پروردگار را سپاسگذاریم که در پرتو انقلاب اسلامی ملت شریف ما را مرهون عنایات و الطاف خود قرار داد و نعمات زیادی در پرتو انقلاب داد و در این میانه نعمت بی بدیل معنویت یادخدا، توجه به حضرت حق، اولیای خدا، توسل به ذیل عنایات، ولی الله اعظم، اعتکاف، نعمت بزرگ هیئات و توسل ها، شب قدر‌ها و شناخت ماه رجب ارزش ماه شعبان و قدر ماه مبارک رمضان را کرامت کرد.

وی با بیان اینکه خدا را سپاسگذاریم که بعد از قرن‌ها ما را به نماز جمعه رساند، تصریح کرد: به تعبیر امام راحل نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است.

علی اکبری تاکید کرد: نداشتن نماز جمعه عیب بزرگی برای مردم ایران بود که انقلاب اسلامی این عیب را مرتفع کرد و مردم در سال ۵۸ به نماز جمعه رسیدند و اکنون در مراکز استان‌ها و در آغاز دهه پنجم انقلاب ملت نماز جمعه را در ۹۰۰ نقطه برقرار می‌دارند.

وی اظهار دلشت: امروزه در ظهر‌های جمعه، ده‌ها هزار دل‌های مومن و انقلابی به دعوت پروردگار لبیک می‌گویند تا شکوه بندگی خود را به ساحت قدس ربوبی تقدیم کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: خدا مهمترین ویژگی جامعه ایمانی را نماز می‌داند و هرجا سخن از مجتمع است سخن از مسجد و نماز جماعت است و هنگامی که نماز‌های روزانه مساجد در عید هفتگی پیوند می‌خورند به نماز جمعه تبدیل می‌شود تا این ویژگی ایمانی بهتر خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه آنچه در پیشانی جامعه اسلامی حک شده نشان بندگی است، تصریح کرد: بهره مندی از مغفرت الهی، ارتقا درجات، کاهش معصیت‌ها و فرصت باهم بودن در پرتو ذکر الله، یادخدا، دوست شدن، پیمان بستن از طریق امام جمعه با حضور در یک تجدید پیمان هفتگی و نماز جمعه که مرکز تجلی وحدت اسلامی و محیط هم پیمانی برای رسیدن به بالاترین مقصد است محقق می‌شود.

علی اکبری درباره خصوصیات همدان گفت: همدان استانی است که وقتی نامش برده می‌شود فهرستی از افتخارات به ذهن متبادر می‌شود، زیرا همدان نماد تمدنی ملت ایران و ریشه استوار ملت ما است.

وی ادامه داد: وقتی نام همدان برده می‌شود یاد حکمت، اندیشه، عرفان، شخصیت‌های بزرگ و نستوهی که در این خطه تربیت شدند، به ذهن می‌رسد.

این مقام مسئول تاکید کرد: ۸ هزار شهید فصل دیگری از خدمت و تلاش مردم استان برای برافراشته شدن پرچم انقلاب اسلامی و اسلام عزیز است.

وی تصریح کرد: آیت الله شهید مدنی ستاره درخشان شهدای محراب از خطه استان همدان است.

علی اکبری عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره از تغییر استقبال می‌کنند و مقدمات این تغییر را فراهم کردند و با آغوش باز و تواضع از حضور یک امام جمعه جدید استقبال کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار