مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همدان:
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان در جلسه کارگروه بانوان و خانواده با حضور مسئولین و مشاوران حوزه بانوان ارگان‌های دولتی با محوریت بررسی پیشنهادات برنامه بزرگداشت هفته زن، گفت: بانوان با نشاط باعث شکل گیری خانواده و اجتماعی بانشاط خواهند شد که پیرو آن خلاقیت، نوآوری و پویایی را شاهد خواهیم بود.
کد خبر: ۷۱۷۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸ 21 February 2019

علیمحمدی با بیان اینکه هدفمان نشاط زن در جامعه است، گفت: بانوان بانشاط باعث شکل گیری خانواده و اجتماعی بانشاط خواهند شد که پیرو آن خلاقیت، نوآوری و پویایی را شاهد خواهیم بود. 

به گزارش تابناک همدان از روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده، جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان همدان با حضور مسئولین و مشاوران حوزه بانوان ارگان‌های دولتی با محوریت بررسی پیشنهادات برنامه بزرگداشت هفته زن برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار همدان ضمن معرفی خانم علی محمدی در سمت مشاور استاندار و مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان و خانم رسولی فرخ به عنوان معاون مدیرکل بانوان بیان کرد: علت انتخاب نامبردگان به دلیل تغییر و تحولی است که بنا داریم در این حوزه به وجود آوریم. قشری بسیار تاثیرگذار که در جامعه مغفول مانده و کمتر مورد توجه قرار گرفته است، بانوان هستند که ۵۰ درصد جامعه را به خود اختصاص می‌دهند، از توانایی‌ها و ظرفیتی که در این حوزه مطرح است استفاده نشده است. 

آزادبخت با اشاره به سخنان جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و هیئت اندیشه ورز بیان داشت "ما هر کجا کار را به بانوان سپردیم از آقایان بهتر ظاهر شدند"، گفت: بنده براساس تجربه عینی خود به این نتیجه رسیده ام.

در ادامه علیمحمدی مدیر کل بانوان و خانواده با بیان اینکه امیدوارم که بتوانیم با تمام قدرت برای بهبود کیفیت زندگی تمام بانوان استان تلاش کنیم تاکید کرد: در حوزه بانوان موضوعی که بسیار دارای اهمیت است بحث سلامت روحی و روانی بانوان در محیط کار است.

وی اظهار داشت: بر اساس صحبت‌هایی که با خانم دکتر نوبخت در حوزه استاندارد داشتیم، سخن به میان آمد که در تمامی موضوعات دارای استاندارد هستیم، اما به چه میزان از استاندارد روانی برخورداریم؟ آیا در خصوص استاندارد روانی تاملی شده است یا خیر؟ 

علیمحمدی عنوان کرد: تقاضای بنده از تمام کسانیکه در ادارات و حوزه بانوان مشغول به فعالیت هستند این است که با توجه به حساسیتی که برای بانوان از منظر روح و روان آن‌ها وجود دارد این است که به این موضوع در نسبت به بانوان توجه بیشتری اعمال شود. با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند، بایستی در کنار بانوانی که در سازمان‌ها مشغول به فعالیت هستند به دیگر بانوان استان نیز از این حیث توجه شود.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری همدان مطرح کرد: اگر زنان از امنیت روانی و احساس احترام برخوردار نباشند، شاهد مشکلاتی مشکلاتی خواهیم بود که نه تنها به بانوان بلکه به خانواده‌ها و دیگر اعضای جامعه نیزآسیب خواهد رساند.

وی در ادامه گفت: افزایش سطح سواد بانوان در حوزه‌های علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی نکته‌ای است که باید مورد توجه مدیران کل قرار گرفته و از تبعیض‌های جنسیتی در حوزه اداری و اجرایی به جهت بکارگیری بانوان پرهیز شود. اگر فضای مساعدی را برای بانوان جهت رشد اجتماعی و شغلی ایشان به وجود بیاوریم، منجر به ایجاد آرامش در خانواده‌ها و جامعه خواهد شد. 

علیمحمدی مطرح کرد: برای بانوان برنامه‌ای همه جانبه در نظر گرفته شود از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها برای بانوان بهره بریم. به عنوان مثال در طراحی پارک بانوان شهرستان بهار از ظرفیت دانشگاه‌ها در رشته‌های هنر و معماری استفاده شود تا طراحی متناسب با فضای مورد نظر را داشته باشند و از محیط علمی و پژوهش‌های دانشجویی حتما در راستای بهبود وضعیت بانوان استفاده شود. 

وی در ادامه افزود: برنامه‌های بزرگداشت هفته زن گسترده‌تر از گذشته برگزار شود و در ادارات به مناسبت هفته زن برنامه‌هایی خاص و متمایز برگزار شود در کنار جشن‌ها و مراسمی که برگزار می‌شود مباحث فرهنگی مرتبط به بانوان هم مورد توجه قرار گیرد و مطرح شود.

علیمحمدی با بیان اینکه هدفمان نشاط زن در جامعه است، گفت: بانوان بانشاط باعث شکل گیری خانواده و اجتماعی بانشاط خواهند شد که پیرو آن خلاقیت و نوآوری و پویایی را شاهد خواهیم بود. ی با اشاره به اینکه بانوان ماخوذ به حیا و عفیف هستند، افزود: به جهت تحقق موضوعات مورد بحث به حمایت مردان توانمند و بسیار مهربان و غیور نیاز داریم.

در پایان جدول برنامه ریزی همایش ها، بزرگداشت‌ها و تسهیلاتی که برای بانوان و خانواده‌ها به مناسبت بزرگداشت روز زن پیشنهاد شد که پس از تصمیم نهایی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
 تحقق جامعه پویا با حضور بانوانِ بانشاط/ امنیت روانی و احساس احترام در محیط کار بانوان، باید مورد توجه قرار گیرد/ انتصاب خانم علیمحمدی به عنوان مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همدان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار