حسن بهرام‌نیا با بیان اینکه در حال حاضر تصمیمی برای تعیین سهیمه بنزین و چگونگی توزیع آن گذاشته نشده است اظهار کرد: طرحی توسط برخی نمایندگان تهیه شده است به طوری که به هر نفر در هر خانواده یک لیتر بنزین در روز و ماهیانه ۳۰ لیتر بنزین تعلق گیرد.
کد خبر: ۷۰۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴ 29 January 2019
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح «یک لیتر بنزین برای هر ایرانی» خام است که هنوز هم وارد کمیسیون انرژی نشده تا نقاط قوت و ضعف آن بررسی شود گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ برای بنزین نه افزایش قیمت پیش‌بینی کرده و نه سهمیه‌بندی.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه این طرح خام است که هنوز هم وارد کمیسیون انرژی نشده تا نقاط قوت و ضعف آن بررسی شود گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ برای بنزین نه افزایش قیمت پیش‌بینی کرده و نه سهمیه‌بندی.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه پنهانی که به انرژی داده می‌شود با توجه به شرایط جامعه عادلانه توزیع نمی‌شود اظهار کرد: دهک اول جامعه ۱۹ هزار تومان از یارانه پنهان انرژی استفاده می‌کنند و دهک دهم کشور حدود ۱۹۳ هزار تومان که این موضوع مصداق بی‌عدالتی است.

وی با تأکید بر اینکه اصلاح توزیع یارانه را باید در دستور کار قرار دهیم خاطرنشان کرد: شیوه و چگونگی اجرای این اقدام نیاز به تصمیم در کمیسیون انرژی و صحن مجلس دارد.

بهرام‌نیا با بیان اینکه با تحقق این اتفاق خدمت ارزشمندی به مردم و کشور شده است گفت: این مهم باعث جلوگیری از مصرف بی‌رویه بنزین و قاچاق سوخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باز هم می‌گویم که فعلا سهمیه‌بندی بنزین را در دستور کار قرار ندادیم و هیچ قانون جدیدی توسط دولت اعلام نشده است افزود: قیمت بنزین تغییر نکرده است که به سهمیه بندی برسیم، به طوری که در تمام جایگاه‌های سوخت قیمت بنزین یکسان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار