امام جمعه ملایر گفت: لزومی ندارد که کنسرت‌های موسیقی پشت سر هم و با فاصله زمانی کوتاهی برگزار شود.
کد خبر: ۷۰۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸ 09 January 2019
حجت الاسلام محمدباقر برقراری با تاکید بر لزوم رعایت شئونات اسلامی شرکت کنندگان در کنسرت‌های موسیقی، گفت: در برگزاری این کنسرت‌ها باید ساز و کار و چارچوب مشخصی در نظر گرفته و استانداردسازی شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام برقراری در جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر تاکید کرد: لزومی ندارد که کنسرت‌های موسیقی پشت سر هم و با فاصله زمانی کوتاهی برگزار شود.

وی افزود: اسلام هیچگاه با شادی و نشاط مردم مخالف نیست، اما این شادی‌ها باید براساس فرهنگ دینی و اسلامی باشد.

امام جمعه ملایر خواستار استفاده از خوانندگان انقلابی و مذهبی و افرادی که وقت خود را برای اعتلای جمهوری اسلامی گذاشته اند، شد و بیان کرد: اعتلای فرهنگ در گرو حمایت از این افراد است.

حجت الاسلام برقراری گفت: تمامی برنامه‌ها همچون اجرای موسیقی‌های زنده را باید استاندارد سازی کنیم و فرهنگ را به سمتی سوق دهیم که نیاز است مردم به جایگاه و ارتقای فرهنگی برسند.

وی با اشاره به ۱۷ دیماه سالروز واقعه کشف حجاب، از آنچه اجرا نشدن حتی یک مورد برنامه و آیین در راستای پرداختن به مساله حجاب در سطح شهر ملایر سخن به میان آورد، انتقاد کرد.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: در شرایط کنونی که دشمن از طریق حجاب و مواد مخدر جوانان و سرمایه‌های این نظام را مورد هجمه قرار داده است، نباید نسبت به موضوع حجاب و عفاف بی تفاوت باشیم.

حجت الاسلام برقراری بر لزوم برنامه ریزی‌های مدون و کاربردی در آموزش و پروش، دانشگاه ها، مدارس و حوزه علیمه در راستای تحقق حجاب در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان کمک کنند تا مصوبه‌های خوبی داشته باشیم.

وی همچنین در خصوص بررسی آرایه‌های ظاهری در جامعه با محوریت مد و لباس، خواستار حمایت از طراحان داخلی و ایجاد نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های متعدد مد و لباس سبک ایرانی و اسلامی همزمان با فرا رسیدن ایام سال نو شد.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه اصناف، اتحادیه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، باید زمینه را برای مد و لباس ایرانی فراهم کنند، با اشاره به مصادف شدن دهه مبارک فجر با ایام فاطمیه (س)، بر لزوم آذین بندی شهر و اجرای برنامه‌ها با عنوان «فجر فاطمی» تاکید کرد.

امام جمعه ملایر نهادینه کردن فرهنگ عمومی را وظیفه اصلی این شورا دانست و ادامه داد: این شورا باید در کنار سایر نهاد‌ها در راستای حفظ ارزش‌های انقلاب و نظام تلاش کند تا با استفاده از ظرفیت مطبوعات و نشریه‌های محلی شورای فرهنگ عمومی را اعتلا بخشیم.

**فجر فاطمی باشکوه برگزار شود
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر نیز در این جلسه بر لزوم باشکوه برگزار شدن ایام فجر فاطمی مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: نهایت استفاده را باید از همزمانی ایام فاطمیه (س) و دهه فجر داشته باشیم.

سعید کتابی خواستار ارایه پیشنهاد‌های راهبردی و قابل اجرا در برنامه‌های «فجر فاطمی» از سوی دستگاه‌های اجرایی شد و بیان کرد: این برنامه‌ها باید متناسب با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام فاطمیه (س) باشد.

وی ادامه داد: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باید فعالتر عمل کند و مصوبات این شورا با جدیت پیگیری و اجرا شود.

کتابی با اشاره به اجری کنسرت‌های موسیقی در سالن سینما فرهنگیان ملایر و پرداخت هزینه‌های مورد نیاز از سوی برگزار کنندگان گفت: هزینه حفظ و نگهداری این سالن باید از سوی سایر نهاد‌ها که مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیز پرداخت شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز با اشاره به تفویض اختیار کردن برگزاری کنسرت‌های موسیقی در ملایر اظهار داشت: بر این اساس مجوز برگزاری کنسرت‌ها را ما باید صادر کنیم و دستور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بر بومی کردن کنسرت‌ها است.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند افزود: مجوز برگزاری چند کنسرت در ملایر را لغو کرده ایم و روند برگزاری آن‌ها ماهیانه یا هر ۲ ماه یکبار است.

وی همچنین خواستار مساعدت آموزش و پرورش ملایر برای در اختیار قرار دادن سالن سینما فرهنگیان برای برگزاری کنسرت‌های بومی شهرستان با مبلغی مناسب شد.

مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز در این جلسه بیان کرد: درآمد اجاره سال گذشته سالن سینما فرهنگیان ملایر ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال بود، در حالیکه این رقم از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۰ میلیون ریال بوده است.

هادی سلگی با بیان اینکه هزینه حفظ و نگهداری این سالن بالا است افزود: برای ما به صرفه نیست که با هزینه کم سالن را اجاره دهیم و بهتر است مکان دیگری برای برگزاری کنسرت‌ها در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، این چهارمین نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان ملایر است که برگزار شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار