رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: در پی تعقیب و گریز عوامل پاسگاه انتظامی اسلامشهر آقگل از یک خودرو و افراد سرنشین آن چهار شکارچی متخلف دستگیر شدند.
کد خبر: ۷۰۰۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳ 07 January 2019
مجید شعبانلو از دستگیری چهار شکارچی متخلف در اسلامشهر آقگل ملایر خبر داد.

به گزارش فارس، شعبانلو اظهار کرد: در این زمینه دو رأس لاشه خرگوش و یک قبضه سلاح گرم ساچمه‌زنی مجوزدار از این افراد کشف شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ملایر با بیان اینکه جریمه هر رأس خرگوش ۳۰۰ هزار تومان است گفت: این افراد غیر بومی بوده و بعد از دستگیری به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره صدور حکم سه شکارچی متخلف طی هفته گذشته تصریح کرد: این افراد سال گذشته اقدام به شکار یک رأس میش و یک رأس بز کوهی در منطقه حفاظت شده لشگردر کرده بودند.

شعبانلو با اشاره به کشف یک قبضه سلاح گرم و ۶۱ عدد فشنگ ژ. ۳ از این افراد گفت: قاضی پرونده نیز متخلفان را به پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال ضرر و زیان وارد شده به محیط زیست محکوم کرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این شکارچیان متخلف به پرداخت ۷۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند و سلاح‌های مکشوفه نیز در حق دولت ضبط شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ملایر گفت: یکی از متخلفان علاوه بر پرداخت مبالغ یاد شده به ۶ ماه حبس تعزیری درجه ۷ و سه سال و نیم حبس تعزیری درجه ۵ محکوم شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال دو شکارچی متخلف، هشت متخلف صید زنده‌گیری سهره در مناطق آزاد دستگیر و تعدادی تور ماهیگیری در سد کلان ملایر نیز توسط محیط زیست ملایر کشف شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار