حمیدرضا متین با بیان اینکه ۲۲۸ قلم کالا در نه ماهه امسال از استان به ۳۵ کشور جهان صادر شده است، گفت: کشور‌های مقصد صادرات همدان شامل آمریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا، هلند، رومانی، بلژیک، اکراین، لهستان، بلغارستان، ارمنستان، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، چک، بلاروس، روسیه، استرالیا، ترکیه، اردن، کویت، عمان، قطر، بحرین، امارات، عراق، سوریه، هند، اندونزی، سریلانکا، بنگلادش، سودان، کنیا، پاکستان و افغانستان می‌شود و که این میزان در سال قبل در مدت مشابه ۱۱۱ قلم کالا و ۲۸ کشور بوده است.
کد خبر: ۷۰۰۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷ 06 January 2019
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال صادرات از گمرک همدان ۱۱۰ میلیون و ۶۹۳ هزار دلار بوده است، گفت: تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر ۹۰ میلیون دلار است.

به گزارش تسنیم، متین با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به ۱۱۰ میلیون ۶۹۳ هزار دلار بوده است، اظهار داشت: صادرات استان به لحاظ وزنی به ۳۰۲ هزار و ۵۱۱ تن رسیده است.

وی با بیان اینکه واردات کالا از گمرک همدان نیز در این مدت ۲۰ میلیون و ۶۷۲ هزار دلار و به وزن ۳ هزار و ۶۸۴ تن بوده است، افزود: از این میزان ۷۳۶ هزار دلار معادل ۶ /۳ درصد کالای مصرفی، ۹ میلیون و ۸۸۴ هزار دلار معادل ۸ /۴۷ درصد کالای واسطه‌ای و ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار دلار معادل ۶ /۴۸ درصد خطوط تولید بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بیان کرد: صادرات بخش صنعت ۶۴ میلیون و ۷۰۳ هزار دلار و وزن ۲۶۷ هزار تن بوده است.

متین با تأکید بر اینکه صادرات بخش صنعت سهمی ۴/ ۵۸ درصدی را از صادرات استان به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: سیم مسی با صادرات ۱۶ میلیون و ۶۸ هزار دلار، ۵ /۱۴ درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و مهمترین کالای صادراتی استان در ۹ ماهه امسال است.

وی با اشاره به اینکه گونی پلاستیکی با صادرات ۵ میلیون و ۸۷۴ هزار دلار و ۳ /۵ درصد از صادرات استان به عنوان چهارمین کالای صادراتی استان است، تصریح کرد: کلینگر با ۵ میلیون و ۱۶۶ هزار دلار، موتور کولر با ۴ میلیون و ۹۵۲ هزار دلار و خیار شور با ۳ میلیون و ۶۹۵ هزار دلار از دیگر اقلام عمده صادراتی این بخش است و این بخش شامل ۱۴۹ قلم کالا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه صادرات در بخش معدن به میزان ۳ میلیون و ۷۸۱ دلار بوده است، ابراز کرد: صادرات بخش معدن سهمی برابر ۴ /۳ درصد از صادرات استان و این بخش شامل نه قلم کالا بوده است.

متین با اشاره به اینکه صادرات در بخش مواد شیمیایی ۶ میلیون و ۱۴۵ هزار دلار بوده است، اعلام کرد: بخش مواد شیمیایی سهمی برابر ۵ /۵ درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و وازلین صنعتی با ۴ میلیون و ۲۰۴ هزار دلار از اقلام مهم صادراتی این بخش است و این بخش شامل هفت قلم کالا است. 

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی استان با صادرات ۳۱ میلیون و ۲۷۳ هزار دلار و سهمی برابر ۲۸ درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است، تأکید کرد: کشمش به عنوان دومین کالای صادراتی استان با صادرات ۳ /۱۶ میلیون دلار ۸ /۱۴ درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه در بخش کشاورزی لبنیات به عنوان سومین کالای صادراتی با صادرات ۹ میلیون و ۹۶۵ هزار دلار ۹ درصد از صادرات استان را در بر دارد، افزود: محصولات صادراتی بخش کشاورزی شامل ۳۸ قلم کالا بوده است. 

متین با اشاره به اینکه صنایع دستی استان با ۴ میلیون و ۷۸۹ هزار دلار و سهمی برابر ۳ /۴ درصدی از صادرات استان به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: سفال به عنوان هشتمین کالای صادراتی استان بالغ بر ۳ میلیون و ۸۷۴ هزار دلار ۵ /۳ درصد صادرات استان را در بر دارد و این بخش شامل ۱۸ قلم کالای صادراتی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار