مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه مهارتی ندارند، گفت: این موضوع موجب شده تا در یافتن شغل دچار مشکل شوند که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به آن‌ها کمک می‌کند.
کد خبر: ۷۰۰۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳ 06 January 2019
وهب مختاران گفت: نزدیک به ۳۵ هزار نفر از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی و خصوصی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش تسنیم، مختاران در شورای مهارت استان از تدوین سند مهارت خبر داد و اظهار داشت: برای اینکه بدانیم چه چیزی را باید به چه فردی آموزش دهیم تا آموزش‌ها اشتغال محور باشد به تدوین این سند نیاز است.

وی افزود: برای تدوین سند مهارت استان به کمک دستگاه‌های اجرایی و فعالان حوزه کسب و کار نیاز است تا اجزا کار بررسی‌شده و وظایف سازمان فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌ها در زمینه آموزش‌های مهارتی مشخص شود.

مختاران بیان کرد: این کار به جوانان و افراد جویای کار کمک می‌کند تا راحت‌تر به شغل موردنظر خود دست یابند و به فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های اجرایی هم کمک می‌کند تا آموزش‌های اشتغال محور را شناخته و آموزش‌های موازی قطع شود.

وی مطرح کرد: این سند با توجه به ویژگی‌ها و ظرفیت‌های استانی و نیاز مناطق شهری و روستایی تدوین می‌شود و آموزش‌ها بر مبنای نیاز هر منطقه درنظرگرفته می‌شود.

مختاران با اشاره به اقدامات این اداره افزود: آموزش‌های ما در قالب ۶۰۰ رشته به علاقه‌مندان داده می‌شود و امسال ۲۳ هزار و ۲۸۹ نفر از آموزش‌های رایگان مراکز دولتی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان اعلام کرد: در ۲۰۰ آموزشگاه خصوصی هم ۱۱ هزار و ۴۱۴ نفر از دوره‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند.

مختاران از تحقق ۸۳ درصدی تعهدات این اداره در سال ۹۷ خبر داد و گفت: پس از دادن مدرک به هر فرد، کد رهگیری به او تعلق گرفته و وضعیت اشتغال او پس از دوران دانش‌آموختگی بررسی می‌شود که تاکنون وضعیت ۴ هزار و ۲۱۵ موردبررسی قرارگرفته و مشخص شد که ۲ هزار و ۲۴۸ نفر از آن‌ها جویای کار واقعی بوده‌اند.

وی بیان کرد: هزار و ۴۰۶ نفر معادل ۶۲ درصد جامعه آماری بررسی‌شده هم صاحب شغل شده‌اند که شغل ۷۲ درصد آن‌ها مرتبط با رشته فراگرفته بوده است.

مختاران اعلام کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان همدان موفق به کسب رتبه نخست در جشنواره شهید رجایی شده و مسابقات ملی مهارت هم حضور خوبی داشته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری همدان هم با تأکید بر مشارکت همه دستگاه‌های عضو شورای مهارت در تدوین سند مهارت استان گفت: بیان پیشنهاد‌ها و نقاط ضعف موجب می‌شود تا نیاز‌های طرح بیان شود و اداره کل فنی و حرفه‌ای از نظر مدیران مرکز خود در تدوین سند مهارت استان استفاده کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار