رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان گفت: روزانه ۸۰ تا ۹۰ تن گوشت مرغ در همدان مصرف می‌شود که حدود ۱۵ درصد از این میزان از استان‌های شمالی، مهاباد آذربایجان غربی، اراک و قزوین تهیه می‌شود.
کد خبر: ۶۹۹۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸ 04 January 2019
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به تازگی اعلام کرد که فروش مرغ گرانتر از کیلویی ۱۰۰ هزار ریال تخلف محسوب می‌شود این در حالیست که هم اینک مرغ در همدان کیلویی ۱۲۳ تا ۱۲۵ هزار ریال به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان پس از بازدید از وضعیت نحوه عرضه مرغ در بازار همدان،  اظهار داشت: نمی‌توان هم اینک قیمت مرغ را به زیر ۱۰۰ هزار ریال رساند.

جواد عاشوری افزود: عواملی نظیر نهاد‌های دامی، حق العمل کاری و کرایه حمل و نقل مرغ در روند قیمت گذاری این محصول تاثیر دارد. 

وی اضافه کرد: با وجود اینکه برخی بر این باورند که مرغ در همدان گران عرضه می‌شود، اما بررسی نشان می‌دهد که نرخ این فرآورده پروتئینی در همدان ارزانتر از استان‌های مجاور است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان نیز درباره گرانی مرغ در همدان اظهار داشت: قرار شد در هر استان وضعیت مرغ را بررسی و قیمتی را اعلام کنند.

علیرضا حسن پور افزود: قیمت مرغ در همدان طبق نرخ کنونی اعلام شده است با این وجود سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و جهاد کشاورزی باید قیمت نهایی را اعلام کنند.

وی اضافه کرد: قرار است در نخستین نشست اعضای ستاد تنظیم بازار که هفته آینده برگزار می‌شود قیمت مرغ در همدان نهایی و اطلاع رسانی شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان بیان کرد: هم اینک نمی‌توان اقدام به برخورد قهری با عرضه کنندگانی که مرغ را بالاتر از ۱۰۰ هزار ریال ارایه می‌کنند، داشته باشیم چرا که هنوز نرخ رسمی اعلام نشده است.

حسن پور ادامه داد: نرخ مرغ به صورت استانی بر اساس شرایط و مولفه‌های مختلف تعیین می‌شود و پس از مشخص شدن نرخ باید فعالان این صنف با رقم تعیین شده مرغ عرضه کنند.

وی بیان کرد: امسال در بخش کالا و خدمات ۶ هزار و ۷۶۹ فقره پرونده در تعزیرات حکومتی تشکیل شده که به ۹۹.۵ درصد از پرونده‌ها رسیدگی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان اظهار داشت: ارزش پرونده‌های تشکیل شده در بخش کالا و خدمات ۴۵ میلیارد و ۶۹۴ میلیون ریال است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار