مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر از اهدای ۱۲۰ جلد قرآن کریم به جلسات قرآنی منطقه حاشیه شهر ملایر در سال جاری توسط این اداره خبر داد و گفت: اهدای ۲۰۰ جلد قرآن به خانه‌های جدید التاسیس نیز از دیگر اقدمات امسال این اداره بوده است.
کد خبر: ۶۹۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲ 03 January 2019
حجت الاسلام گروسی گفت: ۳۲ مرکز قرآنی شامل خانه‌های قرآنی شهری و روستایی و موسسات قرآنی زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی در ملایر فعال هستند.

به گزارش شبستان، حجت الاسلام گروسی با اشاره به فعالیت‌های حوزه قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر گفت: این فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف طی سال در حال انجام است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به ثبت ۳۲ مرکز قرآنی در ملایر افزود: در حال حاضر چهار موسسه قرآنی، ۱۵ خانه روستایی و ۱۱ خانه شهری و ۲ جلسه خانگی در ملایر فعالیت دارند.

وی تشکیل بانک جامع اطلاعات فعالان قرآنی، با ثبت ۳۰۰ مربی، استاد، داور، مفسر، مجری گروه تواشیح و فعال قرآنی، تشکیل بانک کتاب و سی دی و نرم افزار‌های قرآنی برای استفاده فعالان قرآنی ثبت بیش از یکصد جلسه قرآن خانگی همراه با تشکیل پرونده، تشکیل اطلاعات حافظان قرآن با ثبت ۷۰ حافظ، تشکیل بیش از یکصد جلسه خانگی قرآن را از دیگر فعالیت‌های حوزه قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر دانست.
 
وی، برگزاری کلاس‌های مختلف قرآنی، اهدای قرآن به مساجد، مراکز فرهنگی، مدارس، برگزاری دوره تخصصی قرآن و محافل انس با قرآن را از فعالیت‌های حوزه قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر برشمرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های قرآنی در شهرستان در حال گسترش است، گفت: آموزش قرآن توسط ۲۵۰ مربی قرآن دارای گواهینامه معتبر تربیت معلم قرآن از سازمان دار القرآن کشور در سطح شهر روستا در حال انجام است.

حجت الاسلام گروسی از اهداتی ۱۲۰ جلد قرآن کریم به جلسات قرآنی منطقه حاشیه شهر ملایر در سال جاری توسط این اداره خبر داد و گفت: اهدای ۲۰۰ جلد قرآن به خانه‌های جدید التاسیس نیز از دیگر اقدمات امسال این اداره بوده است.

 وی اجرای جمع آوری قرآن‌های نو و بلااستفاده و توزیع حدود ۳۰۰ جلد قرآن در جلسات و مراکز مورد نیاز و برگزاری برنامه‌های مختلف با توجه به مناسبت‌ها برای فعالان قرآنی در مراکز مختلف را از دیگر فعالیت‌های حوزه قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر در سال جاری دانست.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر برگزاری محافل قرآنی در ادارات، تشکیل کانال قرآنی اعزام مربیان به دوره‌های اموزشی در قم، برگزاری حلقه‌های تفسیری سبک زندگی با مشارکت مربیان، اجرای طرح اردو‌های جهادی، هماهنگی با پایگاه‌های سلامت اجتماعی و اجرای برنامه‌های قرآنی در مناطق حاشیه‌ای، برگزاری اجرای طرح ختم قرآن به مناسبت‌های مختلف، برگزاری کلاس‌های آموزشی، برنامه ریزی برای تشکیل مجمع خیرین قرآنی در ملایر و. را از اهم فعالیت‌های حوزه قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر در سال جاری برشمرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار