استاد برجسته حوزه علمیه گفت: مردم امروز با گرانی و تورم دست‌وپنجه نرم می‌کنند، امروز مشکل بیکاری، ازدواج، مسکن و بی‌توجهی نسبت به جوانان مهم‌ترین مشکلات پیشِ‌روی کشور و نظام است.
کد خبر: ۶۹۸۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳ 03 January 2019
مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم امروز با گرانی و تورم دست‌وپنجه نرم می‌کنند، مشکل بیکاری، ازدواج، مسکن و بی‌توجهی نسبت به جوانان مهم‌ترین مشکلات پیشِ‌روی کشور و نظام است.

به گزارش نافع؛ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین که در پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: هر اقدام و موفقیتی که در اسلام تاکنون رخ‌داده بر اساس اصل جهاد بوده است.

وی افزود: در اسلام مسئله کادرسازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اسلام نخستین با کادرسازی ویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) موفق شد توسعه و گسترش پیدا کند و قدرت‌های بزرگ جهانی را زیر سلطه خود دربیاورد.

استاد برجسته حوزه علمیه ابراز کرد: بزرگان صدر اسلام با مجاهدت و برنامه‌ریزی‌های دقیق موفق شدند اسلام را به‌صورت گسترده‌ای در سطح جهانی توسعه داده و در مباحث علمی و ادبی به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به مقاومت‌های دنیای غرب در برابر دین اسلام تأکید کرد: غرب از همان ابتدا در برابر اسلام تسلیم نشده و همواره برخوردی کینه‌توزانه با اسلام داشته است، غرب همواره تلاش کرده اسلام را کنار زده و در برابر توسعه و گسترش آن مقاومت کند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: از برجستگی‌های علمای اسلامی در قرون گذشته حضور و مواضع مهم آن‌ها در برابر استعمار و نفوذ کشور‌های غربی در بلاد اسلامی است، طبق فرمایش امام علی (ع) اسلام زمانی پیشرفت کرده و به موفقیت می‌رسد که مردم نسبت به تعالیم و آموزه‌های اسلامی حساسیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در منظومه فکری امام راحل ۸ نوع جهاد مطرح‌شده که برخی از آن‌ها از نوآوری‌های فقهی ایشان نشأت گرفته است، حقیقت این بوده رکن اول انقلاب اسلام و رکن دوم آن نیز ولایت فقیه است، این، ولی فقیه می‌تواند جامعه اسلامی را با عزت و افتخار اداره کند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ارکان مهم انقلاب اسلامی تأکید کرد: بعد از اسلام و ولایت فقیه مردم سومین رکن اصلی انقلاب اسلامی هستند، وظیفه مردم در برابر انقلاب اسلامی حمایت از ولایت فقیه و قدرتمندتر کردن پایه‌های حکومت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار