امیر بهادر بهاری
کد خبر: ۶۹۲۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳ 17 December 2018

بخش اول:
قاب مهربانی، وبسایت و اپلیکیشنی است که افراد می‌توانند با درج آگهی و قرار دادن تصویر از وسایل و لوازم بی استفاده خود در آن، لوازم مورد نظر خود را به دست کسانی برسانند که به آن نیاز دارند. استفاده از این اپلیکیشن برای عموم مردم خیر خواه، سازمان‌های خیریه و تمامی افرادی که به حمایت‌های مردمی نیازدارند، در سراسر کشور، کاملا رایگان است. رویکرد و سیاست قاب مهربانی در راستای بازگرداندن وسایل بی استفاده به چرخه مصرف، کمک به افراد نیازمند، مشارکت مدنی در کار خیر و نهایتا گره گشایی از کار هموطنان است. فرآیند کمک رسانی در قاب مهربانی در سه قالب زیراست: 

۱. معمولا همه افراد در منزل و محل کار خود وسایلی دارند که با وجود سالم بودن، مدتهاست بی استفاده باقی مانده اند. وسایلی که فضای محیط کار و زندگی را اشغال کرده اند؛ بنابراین بهترین کار در قبال این وسایل بخشیدن آن‌ها به افرادیست که تمایل به استفاده از این وسایل دارند. دراین حالت تمکن مالی فردی که وسیله به او هدیه داده می‌شود مدنظر نیست و هدف تنها رساندن یک وسیله بی استفاده به دست مصرف کننده واقعی است. شما می‌توانید با آگهی کردن وسیله مورد نظر و قرار دادن شماره تماس، آن را به دست کسی برسانید که به آن وسیله نیاز دارد.

۲. دسته دوم کسانی را مخاطب قرار می‌دهد که هدف آن‌ها صرفا کمک به افراد نیازمند و قشر ضعیف جامعه است. این افراد می‌توانند وسایل و کمک‌های مدنظر خود را (چه مالی و چه خدمت رسانی) از طریق آگهی در قاب مهربانی و قرار دادن شماره تماس و یا معرفی مکانی برای دریافت هدیه خود، به دست نیازمندان برسانند.

۳. کلیه افرادی که نیازمند کمک و همدلی مردم خیرخواه هستند می‌توانند با آگهی کردن نیاز خود در قاب مهربانی، صدای خود را به گوش مردم و نهاد‌های خیریه برسانند و برای رفع مشکل خود از همیاری نیکوکاران بهره‌مند شوند.
در مقاله بعد شما را با گوشه‌ای از مزایای والای این عمل خیر آشنا می‌کنیم.

ادامه دارد...
قاب مهربانی چیست؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار