عضو کارگروه پرستاری 'هوم کر' وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات پرستاری در منزل (هوم کر) زیر پوشش بیمه قرار گرفته است و این سیاست اتفاق خوشایندی در حوزه بهداشت و درمان تلقی می‌شود.
کد خبر: ۶۲۹۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶ 12 July 2018
عضو کارگروه پرستاری 'هوم کر' وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات پرستاری در منزل (هوم کر) زیر پوشش بیمه قرار گرفته است و این سیاست اتفاق خوشایندی در حوزه بهداشت و درمان تلقی می‌شود.
 
به گزارش ایرنا، فاطمه شیرانی خاطرنشان کرد: طرح زیر پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات پرستاری در منزل سال ۹۵ مطرح و تعرفه‌های آن استخراح شد.

وی اضافه کرد: این طرح از آن موقع تاکنون در کارگروه بیمه بررسی شد تا اینکه پس از مدت‌ها تلاش و رایزنی مورد موافقت بیمه قرار گرفت.

عضو کارگروه پرستاری 'هوم کر' وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: با زیر پوشش بیمه قرارگرفتن خدمات مشاوره و پرستاری در منزل، بیماران سرطانی، سکته مغزی، قلبی و بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند، خدمات ارزان در منزل دریافت می‌کنند.

شیرانی یادآوری کرد: اجرای طرح تحول سلامت هزینه درمان بیماران را کاهش داده بود؛ بنابراین آن‌ها بستری بودن در بیمارستان را به حضور پرستار در منزل برای درمان به علت زیر پوشش بیمه نبودن این خدمات، ترجیح می‌دادند.

وی ادامه داد: اتفاق مبارک زیر پوشش قرار گرفتن هوم کر (خدمات مشاوره و پرستاری در منزل) به طور حتم شمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها را کاهش می‌دهد.

عضو کارگروه پرستاری 'هوم کر' وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های اصلی این وزارتخانه تا ۱۰ سال آینده ارائه بخش زیادی از خدمات بهداشت و درمان در 'هوم کر' است.

شیرانی اظهار داشت: با اجرایی شدن این طرح بیمار به سرعت از بیمارستان ترخیص و به مراکز 'هوم کر' معرفی می‌شود و مابقی فرایند درمان در منزل توسط پرستار ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح مزایایی نظیر کاهش هزینه درمان بیماران، کاهش میزان عفونت‌های بیمارستانی، کاهش بار مالی دولت و کاهش انتظار بیماران برای بستری شدن در بیمارستان را به همراه داشته است.

عضو کارگروه پرستاری 'هوم کر' وزارت بهداشت بیان کرد: حضور پرستاران در منزل و مداوای بیمار باعث ارتقای سطح علمی اعضای خانواده بیمار و افزایش میزان سلامت آن‌ها شده است.

شیرانی توضیح داد: یک پرستار علاوه بر درمان بیمار، اقدام به بررسی وضعیت جسمی اعضای خانواده کرده و در صورت شناسایی فشار خون، دیابت و دیگر بیمار‌ها موضوع را به آن‌ها گوشزد می‌کند و توصیه‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: این استان به عنوان قطب کلان منطقه سه آمایشی کشور در بین استان‌های ایلام، کرمانشاه و کردستان به واسطه وجود ۱۹ مرکز هوم‌کر، پیشتاز است.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان نخستین استان کشور است که با انعقاد قراداد با موسسه‌های خدمات پرستاری در منزل، طرح هوم کر را اجرایی و پس از آن استان البرز این برنامه را عملیاتی کرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار