مدیرکل گمرک استان همدان از کاهش ۷۲ درصدی میزان واردات ۱۰ قلم کالای عمده در سه ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۶۲۸۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶ 11 July 2018
مدیرکل گمرک استان همدان از کاهش ۷۲ درصدی میزان واردات ۱۰ قلم کالای عمده در سه ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش فارس، جمال خشوعی اظهار کرد: در سه ماهه ابتدای امسال، ۱۰ قلم کالای عمده به میزان ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۹۳۷ دلار انواع کالا‌ها از گمرک همدان وارد شده است.

وی افزود: میزان صادرات کالا این ۱۰ قلم عمده در مدت مشابه سال گذشته ۱۴ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۷۲۳ دلار بوده که بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان واردات از گمرک همدان امسال ۷۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک استان همدان با بیان اینکه جذب حداکثری صادرکنندگان برای انجام صادرات از گمرک همدان یکی از اولویت‌های تعیین شده گمرک استان همدان است، افزود: توصیه می‌کنیم آن دسته از صادرکنندگان بزرگ استان که در گذشته از سایر گمرکات امور صادراتی خود را پیگیری می‌کردند؛ برای انجام صادرات از گمرک همدان اقدام کنند.

وی افزایش تعداد صادرکنندگان، درآمد‌های گمرکی و ارزش کالا‌های صادراتی را از موفقیت‌های گمرک همدان برشمرد و گفت: روند تسهیل امور گمرکی به شدت ادامه داشته و در تلاش هستیم تا به صادرات حداکثری از گمرک همدان دست پیدا کنیم.

خشوعی با اعلام اینکه گمرک ملایر نیز روند رو به رشدی را نسبت به سال‌های قبل در پیش گرفته است، بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های انجام صادرات از گمرک ملایر به شکلی فراهم شده تا صادرکنندگان کشمش و سایر اقلام دیگر حضوری در همدان نداشته باشند.

وی بیان کرد: همدان ظرفیت‌های بالایی در زمینه صادرات کالا دارد که باید تلاش شود با تقویت صادرکنندگان و تامین زیرساخت‌های صادراتی این ظرفیت بالقوه را بالفعل کرد.

مدیرکل گمرک استان همدان تصریح کرد: مسیر صادرات کالا برای تجار و صادرکنندگان می‌تواند هموارتر از وضعیت فعلی باشد، ولی برای رسیدن به این وضعیت نیاز است تا دستگاه‌های موثر و ذینفع ورود پیدا کنند در غیر این صورت نمی‌توان انتظار رفع مشکلات و بهبود وضعیت صادرات همدان را داشت.

وی عنوان کرد: گمرک استان تمام تلاش خود را بر این داشته تا صادرکنندگان بدون دغدغه صادرات خود را انجام دهند و برای رضایت تجار اقداماتی از جمله راه‌اندازی پنجره واحد گمرکی، اعزام کارشناس به محل دپوی کالا و کاهش زمان ترخیص کالا‌های وارداتی انجام داده است.

خشوعی اظهار کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌هایی همچون امور مالیاتی، تامین اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و بانک‌ها به گونه‌ای عمل کنند تا تجار و صادرکنندگان بیشتری میل و رغبت برای صادرات کالا از گمرک همدان داشته باشند.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر انتظار می‌رود تجار و صادرکنندگان استان همدان نیز تنها به بازار برخی کشور‌های همسایه تکیه نکرده و نسبت به شناسایی و کشف بازار‌های جدید و بکر اقدام کنند چراکه مابقی استان‌های ایران در تجارت با کشور‌های همسایه گوی سبقت را از همدان ربوده‌اند و نیاز است بازار‌های جدید صادراتی برای همدان ایجاد کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار