رئیس حوزه هنری استان همدان به روند تدوین دانشنامه استان همدان اشاره کرد و گفت: ۷۰ اثر از دانشنامه استان همدان در مرحله چاپ است.
کد خبر: ۶۱۹۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶ 14 June 2018
 رئیس حوزه هنری استان همدان به روند تدوین دانشنامه استان همدان اشاره کرد و گفت: ۷۰ اثر از دانشنامه استان همدان در مرحله چاپ است.

به گزارش مهر، سید محمدباقر حسینی‌سیر در جمع خبرنگاران از اجرای طرح «از خرداد تا بهمن» خبر داد و گفت: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است و حوزه هنری در پانزدهمین سال فعالیت خود برنامه‌هایی را اجرا خواهد کرد.

حسنی‌سیر با بیان اینکه طرح «خرداد تا بهمن» ۹ ماهه است، افزود: از آنجایی که معرفی تولیدات حوزه هنری استان همدان طی خردادماه امسال انجام شده از این پس معرفی و فروش آثار مکتوب، آلبوم و لوح فشرده، فیلم و سایر تولیدات در برنامه است.

وی برگزاری کارگاه‌های تخصصی، جشنواره و همایش، نمایشگاه و نیز اجرای تئاتر را از برنامه‌های تیرماه برشمرد و گفت: درراستای ایجاد بانک اطلاعات و آرشیو انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ثبت پژوهشی خاطرات بیش از ۱۳۰ مبارز انقلاب اقداماتی در دست اجراست.

رئیس حوزه هنری استان همدان به روند تدوین دانشنامه اشاره کرد و گفت: حدود ۷۰ اثر به صورت چاپ شده در حال تدوین و صفجه آرایی است و بخشی هم در مرحله مذاکره و عقد قرارداد است.

وی از در دست اقدام بودن تولید ۴ فیلم در همدان خبر داد و گفت: یک مورد پویانمایی با عنوان «آخرین ماهی» به کارگردانی محمود صائمی در دست تولید است.

رئیس حوزه هنری استان همدان افزود: بیش از ۲۰۰ جلد از دانشنامه در دو بخش اصلی و پیوست‌ها شامل سه دوره قبل از اسلام، دوران اسلامی و دوران معاصر است که تاکنون حدود ۲۰۰ جلد جمع‌آوری شده، ۷۰ اثر در حال تدوین و چاپ و ۲۰ اثر در مرحله نهایی است.

وی معرفی افتخارات و دستاورد‌های نخبگان استان، معرفی هنرمندانه دستاورد‌های انقلاب در زمینه‌های مختلف در استان، آنچه باید باشیم در قالب آینده همدان از دریچه هنر و ادبیات و برپایی نمایشگاه و شب‌های هنر انقلاب از دیگر برنامه‌ها تا بهمن ماه امسال دانست.

حسینی سیر بابیان اینکه فیلم مستند «به روایت یک سرباز» زندگینامه باقر سیلواری رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس به کارگردانی احسان صدیقی آماده شده است، گفت: مستند عکاسی همدان با عنوان «روز‌های خاکستری» به کارگردانی کیارش کرمی و مستند «شهری در زیرزمین» اثر میلاد مشاقیمی که به شهر زیرزمینی ارزانفود می‌پردازد نیز از دیگر تولیدات است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار