رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: اجرای طرح‌های بوم‌گردی در همدان نیازمند حمایت مسئولان است.
کد خبر: ۶۱۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ 13 June 2018
 رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: اجرای طرح‌های بوم‌گردی در همدان نیازمند حمایت مسئولان است.

به گزارش مهر، مریم روانبخش در بازدید از خانه‌های بوم گردی همدان عنوان کرد: راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی بر این مبنا بوده که علاقه‌مندان به بافت‌های قدیمی و گردشگرانی که به شهر همدان می‌آیند، علاوه بر بازدید از بافت سنتی و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر، مشکل اقامت نداشته باشند و در این میان با خوراکی‌ها و دست‌سازه‌های مردم و نیز با خرده‌فرهنگ‌های شهر آشنا شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید گردشگری اولویت اصلی توسعه اقتصادی باشد، افزود: ایجاد رونق اقتصادی از محور‌های پیشرفت و توسعه استان همدان بوده و یکی از راهکار‌های آن، توسعه صنعت گردشگری و توریست است.

روانبخش بیان کرد: در حوزه حفظ میراث فرهنگی و تاریخی این شهر اعتباراتی صرف مرمت و احیای بافت‌های باارزش و افزایش قابلیت و جذابیت گردشگری می‌شود که در جذب گردشگر بسیار مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات این حوزه باید احصا و طبقه‌بندی شود، گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بافت‌های تاریخی می‌توان شهر همدان را بیشتر و بهتر از گذشته معرفی کرد.

روانبخش بر امر آموزش به عنوان محور اصلی امور تأکید کرد و افزود: باید اقداماتی برای بهره‌مندی از آموزش‌های گردشگری و بهره‌برداری از حضور گردشگر در منطقه، مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های بوم گردی نیازمند حمایت مسئولان امر در شهر است، گفت: باید همگان برای توسعه گردشگری شهر همدان مشارکت داشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: فضا‌های تفریحی، تاریخی و توریستی بسیار خوبی در شهر همدان وجود دارد که باید به درستی معرفی شده و مسافران را جذب کند.

روانبخش همچنین گفت: نبود هتل مناسب و امکانات اسکان از نواقص همدان به عنوان قطب گردشگری در کشور محسوب می‌شود که با افتتاح هتل‌های جدید این مشکلات رفع می‌شود.

وی شتاب احداث هتل در شهر همدان را موجب شتاب گرفتن توسعه شهر و استان همدان برشمرد و افزود: مسئولان باید در این زمینه با در نظر گرفتن ضوابط، حمایت از سرمایه‌گذاران اینچنین پروژه‌هایی را اولویت بدانند و سنگ پیش پای سرمایه گذار نگذارند.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز در ادامه با توجه به اینکه باید در مقابل تخریب بافت‌های سنتی ارزش دار ایستادگی کرد، گفت: شورای شهر از بهره‌برداری بهتر از این اماکن، حمایت می‌کند.

سید مسعود عسگریان افزود: خدمت‌رسانی به مردم به عنوان یک اصل در شورای شهر همدان مطرح است که باید بر اساس ضوابط، همه مسائل رفع شود.

در این بازدید یکی از سرمایه‌گذاران خانه‌های بوم‌گردی همدان آمادگی خود را برای احیاء، بازسازی و راه اندازی این بنا‌ها جهت پروژه‌های اقتصادی در بخش گردشگری اعلام کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار