رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تا کنون خسارت‌های بخش کشاورزی همدان به میزان ۷۳۹ میلیارد و ۶۴۷ میلیون تومان برآورد شد.
کد خبر: ۶۰۸۰۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰ 20 May 2018
رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تا کنون خسارت‌های بخش کشاورزی همدان به میزان ۷۳۹ میلیارد و ۶۴۷ میلیون تومان برآورد شد.

به گزارش تسنیم، احد ظفری اظهار داشت: در دو ماهه امسال سرما و بارش‌های بهاری به ۳۵۳ هزار و چهار هکتار از باغات همدان و ۲۷۷ هزار و ۲۶۹ هکتار از زراعت همدان آسیب وارد کرد که بیشترین خسارات در اراضی همدان، رزن و کبودراهنگ بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارات در بخش باغات به باغات گردو، هلو، سیب، آلو و انگور وارد شده است عنوان کرد: خسارات وارد شده در بخش باغات از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد پیش بینی شده ضمن اینکه در بخش زراعت خسارت به مزارع گندم دیم و آبی، کلزا، چغندر قند، سیب زمینی و جو و یونجه وارد شده است.

رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه علت خسارات دو ماه اخیر سرمازدگی، تگرگ و سیلاب بوده است گفت: کمترین خسارت‌ها مربوط به شهرستان‌های نهاوند، ملایر، تویسرکان و اسدآّاد بوده و بیشترین خسارات متوجه شهر‌های شمالی استان بوده است.

ظفری با اشاره به اینکه بسیاری از خسارت دیدگان زیر پوشش بیمه نبوده‌اند اعلام کرد: از مجموع خسارت‌ها ۲۵ هزار و ۶۴۶ و نیم هکتار مربوط به باغات و ۳۲۷ هزار و ۳۵۷ و نیم هکتار از اراضی زراعی خسارت دیدند.

ظفری بیان کرد: در سال ۹۶ به میزان ۹۳ میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان خسارت در وسعتی برابر با ۸۲ هزار و ۴۹۱ هکتار به بخش کشاورزی در استان وارد شده است.

وی بیان کرد: این میزان خسارت در مقایسه با سال ۹۵ از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است چرا که در سال ۹۵ میزان خسارت‌های این بخش ۲۷۲ میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان برآورد شده بود که بیشتر خسارات مربوط به سرمازدگی، طوفان، آتش سوزی، بیماری VHS و برق گرفتگی بوده است.

رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی استان همدان بیشترین عامل خسارات سال ۹۶ را سیل و تگرگ اعلام کرد و افزود: سرمازدگی، آب گرفتگی، رعد و برق، طوفان و یک مورد رانش زمین نیز سایر عواملی است که سبب وارد آوردن خسارت به بخش کشاورزی شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار