مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از پر شدن ۷۱ درصدی حجم سد اکباتان خبر داد و گفت: تا کنون ۲۵.۵ میلیون مترمکعب از ظرفیت سد اکباتان پر آب شده است
کد خبر: ۶۰۶۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹ 17 May 2018
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از پر شدن ۷۱ درصدی حجم سد اکباتان خبر داد و گفت: تا کنون ۲۵.۵ میلیون مترمکعب از ظرفیت سد اکباتان پر آب شده است.

به گزارش ایسنا، منصور ستوده، با اشاره به کاهش ۵۶ درصدی ورودی آب به سد اکباتان، اظهار کرد: از ابتدای مهر سال قبل تا کنون ۲۳ میلیون مترمکعب آب وارد شده سد اکباتان شده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۵۳ میلیون متر مکعب آب وارد شده بود.

وی با بیان اینکه بارش باران در استان همدان نسبت به سال گذشته ۷ درصد کاهش دارد، تصریح کرد: از ابتدای سال آبی تا کنون ۳۷۲ میلممتر بارش در استان همدان رخ داده است که در مدت مشابه سال گذشته ۴۰۰ میلی‌متر بارش رخ داده بود.

ستوده با اشاره به اینکه میزان بارندگی استان در مقایسه با بلندمدت افزایش ۹ درصدی دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی‌که بارش‌ها تداوم داشته باشد احتمال دارد شاهد سرریز سد باشیم، اما در حال حاضر سرریز سد امکان‌پذیر نیست.

وی با تأکید بر اینکه حق‌آبه بهار و تابستان کشاورزان از سد اکباتان ۱.۵ میلیون مترمکعب است، یادآور شد: قرار بود از ابتدای اردیبهشت سهم حق‌آبه کشاورزان از سد اکباتان داده شود که به علت بارش‌های خوبی که در اردیبهشت صورت گرفت نیازی به آبگیری نداشتند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در حال حاضر خروجی سد اکباتان ۲۷۰ لیتر در ثانیه و فقط برای مصارف شرب بوده و ورودی این سد ۸۰۰ لیتر در ثانیه است.

وی با اشاره به اینکه مشخص نیست در نیمه دوم سال شاهد بارش باشیم، تأکید کرد: مشترکین و مردم استان باید همچنان به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب ادامه دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار