مالمیر با بیان اینکه دبیرخانه همدان ۲۰۱۸ در ساختمان تالار قرآن همدان متمرکز شده است، گفت: فعالان بخش خصوصی و دولتی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه را به دبیرخانه همدان ارسال کنند.
کد خبر: ۵۶۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶ 13 February 2018
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: این استان ظرفیت‌های لازم را برای جذب خانواده‌ها دارد و می‌تواند برندی در گردشگری حوزه کودک و خانواده باشد.

به گزارش ایرنا؛ علی مالمیر در جلسه اعضای کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان افزود: کودکان در انتخاب مقصد سفر خانواده‌ها تاثیر گذار هستند و می‌توان با سرمایه گذاری اندک در حوزه گردشگری خانواده و کودک، تعداد گردشگران استان را از این راه افزایش داد.

وی ادامه داد: همدان برای گردشگری و سفر خانواده‌ها مقصد خوبی است و ظرفیت‌های زیادی همچون آب و هوای مطبوع، تنوع جاذبه‌ها و نزدیکی به پایتخت دارد که می‌تواند در جذب خانواده‌ها موثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به حضور فعال همدان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: همه ساله در بهمن ماه نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران برگزار می‌شود و همدان هر ساله همچون دیگر استان‌ها در این نمایشگاه حضور می‌یابد، اما امسال این نمایشگاه برای همدان تفاوت عمده‌ای داشت.

مالمیر اضافه کرد: امسال یک سالن مجزا با مساحت یک هزار و ۸۰۰ متر مربع در این نمایشگاه به همدان اختصاص یافت که ۲۰ برابر فضای غرفه‌های همدان در سال‌های قبل بود و فرصتی را فراهم کرد تا رویداد‌های همدان ۲۰۱۸ برای بازدیدکنندگان مطرح و جاذبه‌های استان با سرفصل کودک و خانواده معرفی شود.

وی اظهار کرد: امسال مخاطبان نمایشگاه بین المللی گردشگری از فعالان صنعت گردشگری به خانواده‌ها تغییر کرده بود و به گفته مسئولان، حضور همدان با سرفصل گردشگری کودک و خانواده در این زمینه نقش بسزایی داشت.

مالمیر یادآور شد: در این نمایشگاه ۲۵ هزار کتابچه در غرفه تله کابین گنجنامه در بین بازدید کنندگان توزیع شد و کارگاه باستان شناسی کودک و کارگاه سفال گری کودکان همدان با استقبال روبرو شد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه همدان ۲۰۱۸ در ساختمان تالار قرآن همدان متمرکز شده است، گفت: فعالان بخش خصوصی و دولتی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه را به دبیرخانه همدان ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، ۳۲۹ هزار مسافر از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین سالجاری از مکان‌های تاریخی استان همدان که برای بازدید از آن‌ها نیاز به بلیط است، دیدن کردند.

همچنین ۲۱۳ هزار تن از اماکن تفریحی و توریستی این استان و ۲ میلیون و ۱۹۱ هزار مسافر از جاذبه‌های طبیعی همدان همچون سراب‌ها بازید کردند.

استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ترین شهر‌های جهان است و به واسطه دارا بودن بیش از یکهزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری، در سال ۸۵ با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد و در سال ۲۰۱۸ نیز به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است که در این راستا میزبان وزرای گردشگری ۳۴ کشور آسیایی و بیش از ۵۰۰ عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.

این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه‌های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه‌های طبیعی همچون غار علیصدر هم اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌شود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار