نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مشکل بزرگ و اصلی استان همدان بیکاری است، اظهار داشت: با وجود اینکه کارهای زیادی انجام شده اما چون این معضل بزرگ است باید به آن توجه شود.
کد خبر: ۵۲۳۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲ 12 November 2017
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر کار باید نسخه اشتغال استانها را بپیچد.

به گزارش مهر، اکبر رنجبرزاده در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان که با حضور وزیر کار برگزار شد، اظهار داشت: متولی اشتغال و تولید وزارت کار است اما به تنهایی از عهده کار برنخواهد آمد و میدان دار امور است بنابراین باید این اختیار داده شود که وزارت کار سهم دیگر وزارت خانه ها را برای ایجاد اشتغال مشخص کند.

وی با بیان اینکه وزیر کار باید نسخه اشتغال استانها را بپیچد و نظارت را نیز انجام دهد، یادآور شد: این اقدام به تنهایی از سوی وزیر کار قابل انجام نیست.

رنجبر زاده با بیان اینکه چند روزی مانده بود که استاندار از همدان برود اما نمایندگان استان در مجلس مانع شدند، گفت: نمایندگان تلاش کردند و اصرار داشتند که نیکبخت از همدان نرود چون میدان دار خوبی است.

وی درادامه با بیان اینکه سرمایه مساوی اشتغال نیست و به مدیریت نیاز دارد، گفت: باید بسیج مردمی شکل بگیرد تا استان همدان از مسیر اشتغال جا نماند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بر استفاده از نخبگان دانشگاهی در کنار کارآفرینان تأکید کرد و افزود: همدان باید فعالیت بین بخشی داشته باشد و دور خود حصار نکشد بنابراین ارتباطات بین استانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مشکل بزرگ و اصلی استان همدان بیکاری است

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مشکل بزرگ و اصلی استان همدان بیکاری است، اظهار داشت: با وجود اینکه کارهای زیادی انجام شده اما چون این معضل بزرگ است باید به آن توجه شود.

محمدمهدی مفتح ادامه داد: امید می رود در این دوره با برنامه های صورت گرفته به درستی قانونمندی های حوزه اشتغال دیده شود تا بتوان مشکل بزرگ بیکاری را تا حدی رفع کرد.

وی با بیان اینکه در وزارت کار حوزه های متعددی وجود دارد، یادآور شد: بیمه قالیبافان و تاکسیداران از مشکلات عمده در تویسرکان به شمار می رود که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نهاوند ظرفیت های بالقوه ای برای اشتغالزایی دارد

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: نهاوند ظرفیت های بالقوه ای برای اشتغالزایی دارد و ۲۰۰ کارگاه مبل و منبت در این شهرستان مشغول به کار هستند که تقاضا می شود جنوب استان همدان به عنوان قطب مشخص شود و این قطبیت بخشی نباشد.

حسن بهرام نیا با بیان اینکه مجوز برای ناحیه صنعتی مبل و منبت صادر شده است، یادآور شد: خانه امید نهاوند با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار امروز با حضور وزیر کار کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: در کشور کسی جرأت نداشت که خود را متولی اشغال معرفی کند اما وزیر کار این موضوع را مطرح کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار