امام جمعه ملایر آمار روزافزون طلاق، افزایش آسیب‌های اجتماعی و متلاشی شدن خانواده‌ها را از جمله آثار سوء بدحجابی در جامعه دانست و افزود: دشمن امروز برای حجاب و عفاف ما اسلحه کشیده و گلوله‌هایش متوجه اعتقادات مردم است.
کد خبر: ۴۶۰۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱ 15 July 2017
امام جمعه ملایر گفت: سازوكار جدي براي جلوگيري از فرار از مالیاتي ايجاد شود.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان همدان، حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری اظهار کرد: مالیات و درآمد حاصل از آن یکی از اصول سیاست اقتصاد مقاومتی است که شرعی و قانونی باید پرداخت شود، در غیر این صورت برای کشور کمرشکن است.

وی فرار مالیاتی را یکی از بلاهای جامعه دانست و افزود: ساز و کاری باید برای پرداخت مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی از سوی مسئولان اندیشیده شود تا شاهد بروز مشکلات اقتصادی در کشور نباشیم.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه به جای تولید و استخراج روزافزون نفت، باید مالیات ساماندهی شود، بیان کرد: امروز مسابقه بر سر تولید نفت بیشتر است، در حالی که این یک خسارت برای کشور به شمار می‌رود.

وی به کودتای نافرجام قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد اشاره کرد و گفت: رضاخان از سال 1306 به بعد مخالفت علنی خود را با اسلام، ارزش‌ها و روحانیت آغاز کرد.

حجت‌الاسلام برقراری ادامه داد: بانوان ما باید بدانند که برای حفظ حجاب خون‌های زیادی ریخته شد و از آن زمان تا به امروز دشمن به دنبال حیازدایی و غیرت‌زدایی است.

وی حجاب و عفاف را پرچم حیا، غیرت و طهارت عنوان کرد و تاکید کرد: همه ما باید برای پیاده کردن حجاب و عفاف اهل امر به معروف و نهی از منکر باشیم تا حجاب و عفاف به عنوان یک سرمایه بزرگ انسانی در جامعه حفظ شود.

امام جمعه ملایر آمار روزافزون طلاق، افزایش آسیب‌های اجتماعی و متلاشی شدن خانواده‌ها را از جمله آثار سوء بدحجابی در جامعه دانست و افزود: دشمن امروز برای حجاب و عفاف ما اسلحه کشیده و گلوله‌هایش متوجه اعتقادات مردم است.

وی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع سران قوه قضاییه همزمان با هفته قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: طبق تاکیدات رهبری قوه قضاییه باید حقوق عامه مردم از جمله سیاسی و اجتماعی را به رسمیت بشناسد و آنها را حفظ کرده و پرچمدار این حقوق باشد.

برقراری مقابله با فساد و تبعیض، برخورد با قضات متخلف و معرفی قضات شجاع و مخلص را از دیگر مطالبات رهبر معظم انقلاب از قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: قوه قضاییه باید نسبت به تحقق منویات و خواسته‌های مد نظر رهبر معظم انقلاب قدم بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نشست منافقان در فرانسه را از دیگر نقشه های شوم دشمنان خواند و اظهار کرد: مسئولان نظام باید نسبت به این اقدام فرانسه عکس‌العمل نشان می‌دادند و سفیر فرانسه را فرا می‌خواندند.

امام جمعه ملایر ادامه داد: عقد قرارداد اخیر نفتی ایران با شرکت توتال از جمله اقداماتی است که مردم ایران را نسبت به سرمایه‌های ملی خود نگران می‌کند، چراکه فناوری و صنعت نفت اهمیتش کمتر از مساله هسته‌ای نیست و هر دو برای ملت ما مهم است.

وی تاکید کرد: مسئولان مراقب باشند همانگونه که دشمن با برجام به دنبال نفوذ است، با این قراردادها نیز به دنبال سوء استفاده و کسب منفعت‌های خودشان است.

برقراری همچنین به آزادسازی موصل و برچیده شدن هیمنه داعش اشاره و بیان کرد: با اتحاد و وحدت رویه مردم، دولتمردان و نیروهای عراقی، موصل در حال آزادسازی است و امنیت پایداری در عراق ایجاد خواهد شد که در سوریه هم وضعیت اینگونه است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال برنامه‌ریزی خطرناک برای قتل عام در سوریه هستند، افزود: ملت‌های منطقه و دولتمردان باید جلوی فتنه آمریکا را در منطقه بگیرند تا دیگر شاهد حادثه تلخ در این منطقه نباشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار