حسام زند حسامی درمحل آموزشکده فنی وحرفه ای نهاوند(حاج حشمت شهبازی)اظهار کرد: رشد نوآوری و فناوری سال‌های اخیر درکشورمان ناشی از ایجاد زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم برای توسعه و بالندگی زیست بوم به منظور تحقق اقتصادی مبتنی بر دانش و کسب کار بوده است.
کد خبر: ۴۵۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵ 09 July 2017
حسام زند حسامی درمحل آموزشکده فنی وحرفه ای نهاوند(حاج حشمت شهبازی)اظهار کرد: رشد نوآوری و فناوری سال‌های اخیر درکشورمان ناشی از ایجاد زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم برای توسعه و بالندگی زیست بوم  به منظور تحقق اقتصادی مبتنی بر دانش و کسب کار بوده است.

به گزارش تابناک همدان از نهاوند؛ به گفته مدیرکل دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجربه دهه‌های اخیر نشان داده است که ایجاد ظرفیتهای نوآوری، جایگاهی محوری درپویایی ورشد کشورهای موفق در مسیر توسعه داشته است. 

از سوی دیگر، توانمندی پایین بنگاه‌ها و شرکتهای نوپا در مدیریت کسب‌وکار و خلق فناوری و نوآوری درایران و لزوم توسعه وپرورش نوعی زیست‌بوم نوآوری وفن‌آفرینی از طریق سرمایه‌های فکری و دانشی موجب شده است تا حمایت از شکل‌گیری و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی فناوری به عنوان برنامه‌ای فراگیر در عرصه ملی توسط معاونت علمی و فناوری مدنظر قرار گیرد.

زند حسامی با بیان این‌که مجموعه‌ای از نهادهای مختلف با کارکردهای متنوع در زمینه کمک به ایجاد، رشد، توسعه و شکوفایی شرکت های نوپا هستند. 

نقش مراکز نوآوری در موفق شدن کارآفرینان، پژوهشگران و فناوران را یادآور شد و گفت: ایجاد محیطی بارور برای رشد نوآوری و کارآفرینی در میان بازیگران کلیدی، تسهیل توسعه محصول از مرحله آزمایشگاهی به بازار، افزایش ارتباطات اثربخش و شبکه‌سازی میان جوامع نوآوری و کارآفرینی، فراهم آوردن بستری به منظور تأمین مالی و سرمایه‌گذاری برای ایده‌های جدید، ارایه خدمات مشاوره، راهبری و یادگیری‌های کارآفرینانه در میان عموم مردم از ویژگی‌های یک مرکز نوآوری موفق است.

وی با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی‌فناوری ریاست‌جمهوری از ایجاد مراکز نوآوری تصریح کرد: این معاونت از سال 93پشتیبانی از مراکز نوآوری و شتابدهی فناوری را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون در مجموع با رقمی قریب به بیش از 250 میلیارد ریال از راه‌اندازی، توسعه و بالندگی  مراکز نوآوری و شتابدهی فناوری در عرصه ملی حمایت به عمل آورده است. 

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، مسیر فرا روی مراکز نوآوری و حمایت از فناوری را در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیت های مختلف در حوزه کشاورزی، دامداری، شیلات، معادن وجاذبه های گردشگری در شهرستان نهاوند شاهد ایده های کسب و کار و تجاری سازی ظرفیت های منطقه در راستای تولید اشتغال و سرمایه باشیم.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار