دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان تعهد، تخصص، دغدغه مند بودن، کارآمدی و سالم بودن فکری و سیستمی و همچنین با برنامه عمل کردن را جزء شاخصه‌های انتخاباتی اعلام و خاطرنشان کرد: نگاه سیستمی و عقلانی به مدیریت شهری یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در انتخابات کاندیداها است.
کد خبر: ۴۱۹۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹ 06 May 2017
دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان که دانشجوی  ارشد علوم سیاسی است، دارای 12 سال  سابقه‌ی تشکیلاتی و اجتماعی سیاسی، همچنین در تعدادی از دوره انتخابات در ستادهای مختلف مسئولیت جوانان را بر عهده داشته وی نیز مدیریت چندین مجموعه فرهنگی را در برنامه کاری خود دارد.

به گزارش تابناک همدان؛ وحید طاهری مشعوف از اهداف تشکیلات این جمعیت توضیح داد و گفت: مهم‌ترین دلیل تشکیل جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان آگاه‌سازی شهروندان و ارتقای فرهنگ مطالبه در بین مردم است همچنین روحیه توسعه‌خواهی را می توان از دیگر اهداف ایجاد این مجمع دانست چراکه شهروندان همدان نسبت به دیگر استان‌ها از قبیل اصفهان، شیراز و تبریز فهیم و باهوش‌تر هستند اما فرهنگ مطالبه آنها به‌شدت دچار ضعف بوده و درحد ابتدایی است.

دلیل مطالبه گر نبودن مردمان همدان را درگیری آنان به مسائل روزمره و تأمین امرارمعاش خود دانست و افزود: در راستای همین امر این مجمع را تشکیل داده تا مطالبات و خواسته‌های معقول جوانان مطرح شود و درصدد تحقق و پیگیری آن تلاش کنیم.

وی بابیان اینکه در پیشرفت و توسعه شهر با مقایسه با دیگر استان‌ها عقب‌ماندگی ۵ ساله داریم اظهار کرد: ایجاد روحیه توسعه‌خواهی در مسئولین و مردم از دیگر اهداف این مجموعه است.

طاهری رشد روحیه پرسش گری و نقد سازنده را نیز از اهداف خوب این مجمع عنوان و اعلام کرد: تلاش می‌کنیم تا به وظائف مسئولین کمک کنیم.

وی در ادامه اهداف این مجمع خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم حلقه واسط فکری و بازوی اجرایی مدیران شهری شویم تا از این راه به توسعه پایدار شهری دست‌یابیم.

دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان با تاکید بر اینکه  کارهای فکری این مجمع ۲ سال پیش شروع‌شده و نزدیک ۵ ماه است همراه با حمایت مسئولین ارشد استان اقدام به فعالیت کرده‌ایم یادآور شد: حدود ۳ هزار جوان به‌عنوان پشتوانه این مسیرما را  حمایت می‌کنند همچنین در بیش از ۵۴ محله همدان تعداد زیادی نماینده برای پیش گیری  خواسته‌های  مطالبات خود و جوانان داریم و برنامه‌های تأثیر گذری مثل برگزاری سلسله نشست‌های جوان مطالبه گر و مسئولین پاسخگو را نیز در برنامه خود داریم.


وام‌دار جناح یا شخص خاصی نیستیم/ شهرداری فربه و ناکارآمد همدان نیازمند تحول سازمانی

وی بابیان اینکه در وهله اول برای انتخابات در شورای شهر ورود کرده‌ایم ابراز کرد: به  نقد و بررسی برنامه‌های بیش از  ۶۰ کاندیدا پرداخته‌ایم و نزدیک به ۲۰۰ جوان برای محقق کردن برنامه‌های انتخاباتمان در سطح محلات ساماندهی کرده‌ایم.

طاهری با اشاره به اینکه اطلس اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهر همدان را استارت زده‌ایم یادآور شد: درصدد هستیم به‌صورت ماهانه با مسئولین  شهر جلسات مستمر گذاشته تا بتوانیم مطالبات و نگرش تحول‌خواهی را  به مسئولین امر انتقال داده و مدیران را در حسن جریان امور قرار دهیم.

طاهری ادامه داد: با توجه به تعصب خاصی که به همدان دارم درصدد بر آمدم  این کار را انجام دهم چراکه به اعتقاد من همدان باید پایلوت شهر گردشگری و پتانسیل توریستی ایران در سال ۲۰۲۰ شود.

شاخصه‌های کاندیدای اصلح

دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان تعهد، تخصص، دغدغه مند بودن، کارآمدی و سالم بودن فکری و سیستمی و همچنین  با برنامه عمل کردن را جزء شاخصه‌های انتخاباتی اعلام و خاطرنشان کرد: نگاه سیستمی و عقلانی به مدیریت شهری یکی  از مهم‌ترین شاخصه‌ها در انتخابات کاندیداها است.

وی اظهار کرد:  یکی از مشکلات شهر همدان را می توان در عدم فعالیت مشترک و نخبگان ابزاری و نخبگان فکری دید چرا که از دور کارکردن این ۲ قشر همانند گله بانی گربه‌ها است.

وی تصریح کرد:  شوراها ازنظر نظارت بر شهرداری تصمیم‌گیری گروهی وهم افزایی های فکری به‌شدت  ضعف داشته و یکی از این ضعف‌ها انتخاب مجدد شهرداری فعلی است چراکه این شهردار سال های قبل در این پست شهرداری مناطق آزموده شده و ناکار آمدیش در این دوره قابل‌مشاهده است.

دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان خاطرنشان کرد:  همچنین شورا به‌صورت باندی و گروهی تصمیم‌گیری می‌کنند همچنین در 2 سال اخیر توجه به خواسته شهروندان به‌شدت کاهش‌یافته است.

وی بابیان اینکه در مدیریت شهری ناکارآمد و ضعیف هستیم اضافه کرد: برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و مدیریت شهری جوابگوی مشکلات اصلی شهر نبوده همچنین شهرداری فقط به بحث پل‌سازی و تکمیل پروژه‌هایی باقی‌مانده پرداخته و پروژه‌های مفید شهروندی را انجام نداده‌اند.

طاهری با اشاره به اینکه در قسمت  جذب سرمایه‌گذار شهرداری همدان به‌شدت ناتوان عمل کرده است افزود:  فرار سرمایه‌گذاران از همدان یکی از ویژگی‌های منفی این شهرداری است.

وی یادآور شد: در قسمت حمل‌ونقل شهرداری به‌صورت قابل قبولی کارکرده اما جا دارد که از این بهتر شود ولی ضعف مدیران در قسمت سازماندهی محسوس است.

طاهری ضعف و ناتوانی را در بخش خدمات شهری و شورای شهر اعلام و اضافه کرد: لازم است ۱ تحول ساختاری و محتوایی در این زمینه ایجاد شود چراکه یکی از ویترین‌های شهری که نماد شهر توسعه‌یافته است خدمات شهری  شهر است.

دبیر جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان بابیان اینکه درصدد معرفی فرد خاصی نیستیم گفت: کاندیداها از فیلتر ما عبور می‌کنند و ما وام‌دار هیچ شخص  یا جناحی نیستیم.

وی بیان کرد:  ۱۶ اردیبهشت لیست کاندیداهای نهایی منتخب جمعیت جوانان مطالبه گر و توسعه‌خواه شهر همدان اعلام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار