حسین بخشی-سرمایه گذار خیر ملایری - از ادامه‌ی روند تکمیل مصلای این شهرستان و بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه در ماه محرم سال جاری و فاز دوم آن در ماه محرم سال آینده خبر داد.
کد خبر: ۴۰۹۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱ 17 April 2017
حسین بخشی-سرمایه گذار خیر ملایری - از ادامه‌ی روند تکمیل مصلای این شهرستان و بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه در ماه محرم سال جاری و فاز دوم آن در ماه محرم سال آینده خبر داد.

به گزارش تابناک همدان از ملایر، حسین بخشی-سرمایه گزار خیر پروژه‌ی ساخت مصلای حضرت ابوالفضل(ع)ملایر-در خصوص ابعاد این مکان توضیح داد: در حال حاضر مساحت مصلی برابر با چهار هزار و پانصد متر مربع است و با اضافه شدن فضاهای محوطه‌ی مصلی که شامل آرامستان به مساحت هفت هزار ودویست مترمربع  و خیابان ورودی است، درمجموع مساحت مصلی به بیست و سه هزار متر مربع خواهد رسید و این امر سبب می‌شود تا مصلای ملایر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مصلاهای غرب کشور شناخته شود.

وی در خصوص هزینه‌ها و عوامل اجرایی این پروژه ضمن توضیح در رابطه با عقد قرارداد با یکی از پیمانکاران آستان قدس رضوی و استفاده از معماری‌های استاندارد و مدرن برای اجرای طرح توسعه مصلا؛ ادامه داد: تاکنون برای ساخت مصلی بیش از بیست میلیارد ریال هزینه شده است که این هزینه‌ها از محل کمک‌های مردمی و خیرین این شهرستان بوده است. 

البته با خرید منازل مسکونی اطراف مصلی برای ادامه‌ی پروژه، این هزینه به بیش از سیصد میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

بخشی خواستار همکاری و حمایت بیشتر مسئولان این شهرستان در تسریع روند توسعه و تکمیل مصلای در حال ساخت شد و در خصوص زمان بهره‌برداری از پروژه گفت: طبق برنامه‌ی زمان‌بندی‌شده، مقررشده است تا فاز نخست این طرح تا ماه محرم سال جاری و فاز دوم آن نیز تا ماه محرم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص مشکلات موجود بر سر راه احداث مصلی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ساخت مصلی ازسال ۱۳۸۴آغازشده بود امابه دلیل مسائلی چون قرار گرفتن منازل مسکونی و آرامستان در حریم مصلی، ادامه‌ی روند تکمیل پروژه به حالت تعلیق درآمده بود.

این خیر درادامه گفت: از ابتدای کار ساخت مصلای شهرستان ملایر، اعتباری به میزان شانزده میلیارد ریال ازمحل بودجه‌ها واعتبارات دولتی شهرستان،استان وشورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه واداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ملایر و همدان و همچنین مبلغ هفت میلیارد ریال هم از طریق کمک‌های مردمی هزینه شده است.

وی ادامه داد: پس از بازدید آیه ا... محمدی از فضاهای مصلی، با توجه به اشکالاتی که در طرح‌های اولیه موجود بود، وی خواستار تجدیدنظر و اصلاح معماری و کاربری این مکان شد.

بخشی، اجر معنوی را انگیزه‌ی حضور خود در طرح توسعه و تکمیل مصلای حضرت ابوالفضل(ع) خواند ودر خصوص آغاز به‌کار رسمی عملیات توسعه و تکمیل این مصلی خبر داد: درحال حاضر دفتر مهندسی در نزدیکی مصلی راه‌اندازی شده است و پس‌ازاین مراسم، عملیات توسعه و تکمیل به‌طور رسمی آغاز خواهد شد.

وی در پایان گفت: با عنایت به حضور، تلاش و حمایت بزرگوارانی چون حضرت حجه الاسلام والمسلمین محمدباقر برقراری وجناب آقای رضایی-فرماندار ویژه‌ی شهرستان ملایر- خوشبختانه این امر محقق شده است.منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار