دوست‌پرست با اشاره به مشکلات حوزه ادبیات دفاع مقدس گفت: مهم‌ترین دغدغه در این موضوع "فرهنگ کتابخوانی" است که مقام معظم رهبری هم به این موضوع تأکید دارند و ایشان به‌عنوان الگوی جامعه اسلامی یکی از علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی هستند.
کد خبر: ۳۷۵۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲ 11 February 2017
نماینده کمیته جستجوی مفقودین در همدان گفت: نویسندگان حوزه دفاع مقدس می‌توانند برای ثبت دلاورمردی‌های رزمندگان استان در گردان‌ فاتحین و دیگر موقعیت‌های جبهه مقاومت در سوریه دست به قلم شده و آثار جذاب دیگری از خود به یادگار بگذارند.

به گزارش تسنیم؛بهرام دوست‌پرست اظهار داشت: برگزاری نخستین مراسم رونمایی همزمان از 4 تقریظ  اثر در حوزه دفاع مقدس  مهر درخشانی در کارنامه استان همدان شد و ما برای این نعمت شاکر درگاه خداوند هستیم.

وی با بیان اینکه وجود نویسندگان برجسته و سرشناس در حوزه دفاع مقدس از جمله افتخارات این استان است گفت: امثال سردار حمید حسام و  خانم ضرابی‌زاده که کتبی مختلفی در حوزه دفاع مقدس منتشر کرده و کتاب‌هایی هم در دست تحریر دارند در اثربخشی فرهنگ پایداری و ادبیات دفاع مقدس نقش مهمی ایفا می‌کنند.

نماینده کمیته جستجوی مفقودین در همدان با اشاره به جایگاه استان همدان در تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس عنوان کرد: استان همدان چه در عرصه 8 سال دفاع مقدس و چه در جبهه مقاومت در سوریه همواره خوش درخشیده‌ و در آینده نزدیک خاطرات وزینی از رزمندگان استان در سوریه که در فتح حلب نقش داشته‌اند منتشر می‌شود و بر این اساس می‌توان گفت تولید محتوا و اثربخشی در فرهنگ و ادبیات دفاع مقدس نیز در استان همدان بسیار برجسته و شاخص است.

وی تأکید کرد: از همین امروز نویسندگان حوزه دفاع مقدس می‌توانند برای ثبت دلاورمردی‌های رزمندگان استان در گردان‌ فاتحین و دیگر موقعیت‌های جبهه مقاومت در سوریه دست به قلم شده و آثار جذاب دیگری از خود به یادگار بگذارند.

دوست‌پرست با اشاره به مشکلات حوزه ادبیات دفاع مقدس گفت: مهم‌ترین دغدغه در این موضوع "فرهنگ کتابخوانی" است که مقام معظم رهبری هم به  این موضوع تأکید دارند و ایشان به‌عنوان الگوی جامعه اسلامی یکی از علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی هستند.

وی با بیان اینکه میانگین مطالعه در کشور ما بسیار پایین است تأکید کرد: مردم باید به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به‌ویژه آثار ارزشمند دفاع مقدس روی آورند و برگزاری این مراسم‌ها در نشر این فرهنگ به‌ویژه ترویج مطالعه کتب حوزه دفاع مقدس بسیار حائز اهمیت است.

نماینده کمیته جستجوی مفقودین در همدان با اشاره به یکی از بیانات رهبر معظم انقلاب در تأکید بر اینکه دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام نشدنی است بیان کرد: ما باید تلاش کنیم از این گنجینه عظیم بیشتر و بهتر بهره‌مند شده و فیوضات آن را استخراج کرده و نشر دهیم حتی مطالعه وصایای شهدا نیز به عنوان بخشی از فرهنگ ایثار و شهادت در این رویه مورد توجه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار