توتونچی با بیان اینکه یکی از مشکلات اداره میراث فرهنگی که در سال‌های اخیر درگیر آن است عدم تملک و نبود مالکیت برای بناهای تاریخی است عنوان کرد: توتونچی با بیان اینکه یکی از مشکلات اداره میراث فرهنگی که در سال‌های اخیر درگیر آن است عدم تملک و نبود مالکیت برای بناهای تاریخی است عنوان کرد: سازمان میراث فرهنگی توان مالی برای مالکیت اماکن تاریخی را ندارد و باید هدفمند بخشی از اعتبارات برای تملک آثار تاریخی هزینه شود. و باید هدفمند بخشی از اعتبارات برای تملک آثار تاریخی هزینه شود.
کد خبر: ۳۶۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴ 17 January 2017
معاون میراث فرهنگی استان همدان با اشاره به کمبود اعتبارات برای تملک بناهای تاریخی گفت: قانون وراثت بزرگترین آسیب را بر پیکره بناهای تاریخی وارد می‌کند.

به گزارش تسنیم، بهرام توتونچی در ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان همدان اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در بازآفرینی شهری این است که موازی‌کاری کنار گذاشته شود در غیر این صورت با مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از موازی‌کاری باید مصوبات در شورای برنامه‌ریزی استان همدان نیز به این موضوع صحه بگذارد، افزود: سازمان برنامه و بودجه نیز باید در این زمینه نقش پررنگی داشته باشند تا بتوان هدفمند کارها را جلو ببرد.

توتونچی با بیان اینکه یکی از مشکلات اداره میراث فرهنگی که در سال‌های اخیر درگیر آن است عدم تملک و نبود مالکیت برای بناهای تاریخی است عنوان کرد: سازمان میراث فرهنگی توان مالی برای مالکیت اماکن تاریخی را ندارد و باید هدفمند بخشی از اعتبارات برای تملک آثار تاریخی هزینه شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان عنوان کرد: امروز وراثت بزرگترین آسیبی است که به بر پیکره بناهای تاریخی وارد می‌کند و باید این موضوع را به گونه‌ای هدفمند مدیریت کرد.

معاون معماری و شهرسازی شهردار همدان نیز در این جلسه بیان کرد: نقشه‌هایی برای مناطق بازآفرینی شهری همدان تهیه شده که بخشی از آنها براساس سند توانمندسازی شهر همدان بوده است.

مجید یوسفی نوید با اعلام اینکه محدوده‌های هدف برای بازآفرینی شهری شناسایی شده تا سیاست‌هایی لازم را برای هر منطقه مشخص کنیم، عنوان کرد: ضوابطی برای احیا و بهره‌برداری کاروانسراها تشکیل شده که امیدواریم بتوان با همکاری و تعامل آنها را عملیاتی کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان از سال‌های گذشته امتیازات و مشوق‌هایی را برای احیا بافت فرسوده شهر همدان در نظر گرفته است، تصریح کرد: شهرداری همدان این آمادگی را دارد تا بتوان در این زمینه گام‌های اساسی برداشت ولی نیاز است تا سایر دستگاه‌ها نیز در این زمینه تعامل داشته باشند.

فرماندار اسدآباد نیز در این جلسه بیان کرد: بازآفرینی پایدار شهری باید از سال‌های گذشته آغاز می‌شد که در حال حاضر از زمان آن گذشته و باید هر چه سریع‌تر نسبت به اجرای این سیاست اقدام کرد.

حسین افشاری با اشاره به اینکه برای حفظ بافت‌های موجود تاریخی باید سیاست‌های بازآفرینی شهری اجرایی شود، تصریح کرد: در گذشته برخی بافت‌های تاریخی به سبب عدم توجه از بین رفته است که از بین رفتن خانه سیدجمال‌الدین اسدآبادی نمونه آن در شهر اسدآباد است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار