دولت باید پول‌ها را مدیریت کند و مدیریت آن یعنی اینکه به جای ورود مبالغ به عرصه دلالی، به تولید تزریق شود.
کد خبر: ۲۲۹۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲ 14 May 2016
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید پول‌ها را مدیریت کند و مدیریت آن یعنی اینکه به جای ورود مبالغ به عرصه دلالی، به تولید تزریق شود.

به گزارش فارس، ابراهیم کارخانه‌ای در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه ملت ایران در 37 سال گذشته در مواجهه با دشمن نمره قبولی گرفته‌اند، اظهار کرد: باید از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم، چراکه این انقلاب متأثر از دین مبین اسلام است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر بصیرت گفت: بصیرت زمینه دشمن‌شناسی و تصمیم‌گیری به موقع است که ملت ما با تجهیز به این اصل مهم همواره در مسیر ایستادگی و ولایت حرکت کرده‌اند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه ولایت دژ محکم انقلاب اسلامی است، تبیین کرد: دشمن 37 سال تلاش کرده بر این دژ مستحکم نفوذ کند، اما موفق نشده است و هرگز نیز موفق نخواهد شد، چراکه ملت ما بیدار است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای دوقطبی کردن جامعه، گفت: ما یک خط بیشتر نداریم که آن خط صراط مستقیم است و هر خط دیگری غیر از آن باطل است.

کارخانه‎ای با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند «من یک انقلابی هستم و انقلابی یعنی کسی که از اسلام ناب استفاده می‎کند»، افزود: مردم دو گروه بیشتر نیستند؛ یا انقلابی هستند و از ولایت فقیه دفاع می‌کنند و یا غیر انقلابی‌اند و از اسلام آمریکایی تبعیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران به خاطر ایستادگی در مقابل استکبار است، بیان کرد: دشمن تلاش کرده جلوی قدرت جمهوری اسلامی را بگیرد، امای امروز ایران قدرت اول منطقه است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به وحشت آمریکا از تونل‌های موشکی ایران، در ادامه سخنانش گفت: فرمانده نیروی دریایی کشور عنوان کرده که تونل دریایی نیز داریم که دشمن نمی‌تواند آنها را پیدا کند.

* اگر امنیت کشور به خطر بیفتد، تنگه هرمز را می‎بندیم

وی با بیان اینکه اگر امنیت کشور به خطر بیفتد، تنگه هرمز را می‎بندیم، اظهار کرد: در مواجهه با دشمن باید با قدرت ایستادگی کرد.

کارخانه‌ای با اشاره به تلاش دشمن برای مقابله با قدرت علمی ایران، تبیین کرد: این در حالی است که ایران امروز در 40 مورد، رتبه علمی تک‌رقمی دارد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نخستین تولیدکننده نانو ذرات کوانتومی برای درمان مغز و اعصاب است، تشریح کرد: این دستاوردها به برکت عزت و اقتدار نخبگان ایرانی و نه با معامله و مصالحه با دشمن به دست آمده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تأکید بر اینکه بیشتر افتخارات در دوران تحریم ایجاد شده است، اضافه کرد: باید مسیر اقتدار خود را قدرتمندانه در تمام عرصه‌ها پیش ببریم.

وی در ادامه در خصوص مسئله هسته‌ای گفت: 20 خردادماه 88 اوباما به مقام معظم رهبری نامه نوشت و در آن اعتراف کرد که حاضریم به شروطی که شما می‌گویید مذاکره کنیم اما وقتی فتنه 88 ایجاد شد دشمن از موضع قدرت وارد شد و بعد از فتنه 88 با اطلاعاتی که به دشمن داده شد، علیه ما قطعنامه صادر کردند.

کارخانه‎ای با بیان اینکه اگر فتنه 88 نبود این قطعنامه‌ها و شدت تحریم‎ها ایجاد نمی‎شد، افزود: در ارتباط با برجام نیز مقام معظم رهبری خطوط قرمز را تعیین فرمودند و هشدار دادند که آمریکایی‎ها بدعهد هستند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که باید اول آمریکا تعهدات خود را انجام دهد و بعد ما تعهدات خود را انجام دهیم که این امر اجرایی نشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا تعهدات خود را فقط روی کاغذ اجرا کرد، اما ما در عمل آن را اجرایی کردیم، تأکید کرد:  آنها باید دو ماه قبل از اجرا تمام موانع را برمی‌داشتند نه اینکه بگویند موانع وجود دارد و شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ می‌ترسند با شما معامله کنند!

وی با اشاره به اینکه رهبری اجرای برجام را با 28 شرط قبول کردند، در ادامه سخنانش بیان کرد: جالب آن است که روز بعد از اجرای برجام، 15 شخصیت حقیقی و حقوقی از سوی آمریکا تحریم شدند و اموال جمهوری اسلامی نیز مصادره شد!

کارخانه‎ای با بیان اینکه ما در جریان 11 سپتامبر دخالتی نداشتیم اما ما را محکوم کردند که 11 میلیارد دلار به یهودی‌ها بپردازیم، بیان کرد: دادگاه‌های آمریکا تاکنون حکم مصادره 80 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده را صادره کرده‌ که فقط 2 میلیارد دلار آن سر و صدا کرده است و گفته می‌شود که ما در دادگاه لاهه این را از حلقوم آنها بیرون خواهیم کشید!

وی با بیان اینکه باید قدرتمندانه در برابر دشمن ایستادگی کنیم، اظهار کرد: در سال 2008 به بهانه هسته‌ای مسئله چرخه دلار را از ملت ایران برداشتند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: اگر دارایی‌ها را آزاد نکنند باید غنی‌سازی 20 درصد و فعالیت‎های هسته‌ای خود را آغاز کنیم.

کارخانه‌ای با بیان اینکه این توافق انجام شد تا تحریم‌ها برداشته شود و مشکلات اقتصادی حل شود اما نشد، ادامه داد: نیروهای خلاق و مبتکر داخل کشور باید استعداد خود را در راستای حل مشکلات داخل به کار ببندند.

وی با اشاره به ایجاد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، معنای آن را این دانست که در حال حاضر در یک جنگ بزرگ اقتصادی قرار داریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه باید مشکلات اقتصادی کشور را شناسایی کرده و به صورت هدفمند آنها را حل کنیم، افزود: باید همه دست در دست هم عملیات‌های مختلفی را در رابطه با حل رکود و بیکاری در برنامه قرار دهیم.

*مسئله اقتصادی با 60 یا 70 پروژه حل نمی‌شود

وی با بیان اینکه مسئله و معضل اقتصادی با 60 یا 70 پروژه برطرف نمی‌شود، اظهار کرد: باید روش‌ها را عوض کرد چراکه با این روش نمی‌توان مدیریت جهادی داشت.

کارخانه‎ای اظهار کرد: برخی عنوان می‌کنند زمانی نفت بشکه‌ای 110 دلار بود و اکنون به 30 دلار رسیده است؛ در صورتی که در هشت سال دولت قبل میانگین متوسط نفت هر بشکه 79 دلار بوده و در دولت جدید تا پایان آذرماه میانگین قیمت نفت 78 الی 79 دلار بوده است.

وی عنوان کرد: کل بودجه جاری در هشت سال گذشته 470 هزار میلیارد تومان بوده و کل بودجه این دولت که در سه سال هزینه کرده 430 هزار میلیارد تومان بوده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تأکید کرد: دولت باید پول‌ها را مدیریت کند و مدیریت آن یعنی اینکه به جای ورود مبالغ به عرصه دلالی به تولید تزریق شود.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور به ویژه نخبگان گفت: طرح اخذ غرامت و جبران خسارت از آمریکا را به عنوان بزرگترین طرح مجلس ارائه کرده‌ام.

کارخانه‎ای با بیان اینکه در مجلس 70 نطق انجام داده‌ام افزود: یک‎هزار و 300 صفحه مصاحبه با رسانه‎ها داشتم که فقط 50 صفحه مربوط به رسانه‌های همدان می‌شود.

وی در پایان در خصوص سد تالوار گفت: اگر سد تالوار در زنجان آب لازم را نداشته باشد، باید همین خط را حفظ کنند تا از سد دیگری در کردستان استفاده شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار