مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی همدان؛
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان از برگزاری ۶۲ برنامه و رویداد کارآفرینی در استان همدان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۷۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲ 14 November 2022
برگزاری ۶۲ رویداد برای کارآفرینان استان همدان در هفته جهانی کارآفرینی
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان از برگزاری ۶۲ برنامه و رویداد کارآفرینی در استان همدان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، یوسف شعبانی با بیان اینکه ۶۲ برنامه و رویداد کارآفرینی برای این هفته جهانی در سراسر استان همدان در نظر گرفته شده گفت: ازجمله این برنامه ها در سطح استان همدان می توان به برگزاری وبینار ها ،کارگاه های و دوره های آموزشی ، استقرار کانتر مشاوره و آموزش رایگان به سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه صنایع‌دستی و گردشگری و میراث فرهنگی و اجرای مراسم نمادین انعقاد تفاهم نامه برگزاری دوره آموزشی حوزه صنایع دستی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اداره کل فنی و حرفه ای و مراکز مشاوره اشاره کرد.

وی اظهارکرد: برنامه های دیگری همچون ارائه خدمات مشاوره رایگان به تعاونیها و کارآفرینان ، رونمایی پلتفرم فروش ویژه کسب و کارهای خرد و خانگی ، بازدید از شهرک های صنعتی جهت تعامل و همکاری در بخش کارفرمایی جامعه هدف و برگزاری جلسه هم اندیشی و تقدیر از کارآفرینان همکار با آموزش و فنی حرفه ای و کارآفرینان مهارت آموخته برتر و چندین و چندبرنامه ی دیگر در این هفته در استان همدان برگزار می شود.

شعبانی خاطر نشان کرد: دستيابي به آرمان‌هاي بلند نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مستلزم تلاش همه جانبه در تمام ابعاد فرهنگي، علمي، اجتماعي و اقتصادي است. از سوي ديگر تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري مدظله العالي در خصوص اهميت نوآوري، شکوفايي، کارآفريني، کار و همت مضاعف، جهاد اقتصادي، حمايت از کار و سرمايه ايراني و در نهايت حماسه اقتصادي، در گرو عزم همگاني براي توسعه و تعميق كارآفريني به عنوان ابزار جدي رقابت در عرصه هاي مختلف جهاني است.

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی با اشاره به این مطلب که اگر بپذيريم كه توسعه اقتصادي دنياي امروز بر پايه نوآوري وخلاقيت و استفاده از دانش استوار است و بايد بستر لازم را براي رشد كساني كه ايده را به محصول، علم و دانش را به صنعت تبديل مي‌نمايند، فراهم سازيم، افزود: اينجاست كه نقش كارآفرين و نياز به كارآفرين در جامعه مشخص مي‌شود. از اين‌رو توسعه کارآفريني به عنوان يک استراتژي کلان در جامعه، مستلزم افزايش و يا بهبود ادراکات، گرايش‌ها و رفتار کارآفرينانه در کليه سطوح فردي، تيمي، سازماني، صنعت و … به ويژه در سطح ملي است كه اين امر در گرو برنامه‌ريزي به منظور ارتقاء ترويج و آموزش كارآفريني است.

شعبانی گفت: هفته جهانی کارآفرینی فرصتی مناسب برای توسعه ارتباطات و همکاری‌های پیوسته تمامی نقش آفرینان عرصه کارآفرینی است تا از این طریق، زیست بوم کارآفرینی و اکوسیستم مناسب در کشور را ایجاد و در سطح ملی و جهانی تقویت کنند.

وی در پایان با تبریک هفته جهانی کارآفرینی را به کارآفرینان و فعالان و خدمتگزاران عرصه کارآفرینی گفت: امیدوارم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با پیروی از سیاست های دولت و هم افزایی، تشریک مساعی و تعامل سازنده در این مسیر افتخار آفرین، با گام هایی استوار حرکت نمایند.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار