در ستاد رفع موانع تولید استان مطرح شد؛
استاندار همدان گفت: به منظور حمایت از تولید و ایجاد اشتغال مجوز واگذاری ۵۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۱ واحد تولیدی در این استان صادر شد.
کد خبر: ۱۰۷۰۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ 04 October 2022
استاندار همدان گفت: به منظور حمایت از تولید و ایجاد اشتغال مجوز واگذاری ۵۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۱ واحد تولیدی در این استان صادر شد.
 

به گزارش تابناک همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان افزود: این طرح‌ها شامل ۹ طرح صنعتی و ۲ طرح کشاورزی است که نقش موثری در افزایش تولید و ایجاد اشتغال در استان همدان دارد.

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم و شخص رییس جهمور در موضوع حمایت از تولید و اشتغال آفرینی، نهایت توان را به کار گرفته اند و دستورات بسیار مثبت و سازنده‌ای را صادر کرده اند و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی همچون ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، سیاست‌های استان پیش برده می‌شود.

قاسمی فرزاد در بررسی مشکلات تولیدی شرکت فولاد راد تصریح کرد: با اقدامات و تصمیمات گرفته شده، به این شرکت مهلت سه ماهه داده می‌شود تا نسبت به رفع مشکلات پرونده تعزیراتی خود و تعیین تکلیف و رای دادگاه اقدام کند.

وی تأکید کرد: یک مجتمع گردشگری و اقامتی در طول چند سال گذشته تسهیلاتی دریافت کرده بود و با وجود یکبار بررسی در ستاد تسهیل استان، باز پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی آن انجام نشده بود و مقرر شد پرونده آن یکبار دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار همدان افزود: ۵۰ واحد کشاورزی و ۱۲ واحد صنعتی استان به دلیل تملک نکردن زمین برای اتصال به شبکه گاز، از سوخت مایع استفاده می‌کنند که ۶ ماه فرصت داده می‌شود تا نسبت به رفع مشکلات و احداث خط انتقال گاز اقدام کنند.

وی گفت: جهادکشاورزی، شرکت گاز، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان باید به توافق برسند و با مدیریت فرمانداران شهرستان ها، مشکلات کشاورزان و بهره برداران برای انتقال خط گاز برطرف شود.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: برای رفع معارض ۶ ماه مهلت داده شود و پس از آن در صورت عدم اقدام، واحد‌ها باید نسبت به خرید سوخت آزاد اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه قیمت سوخت یارانه‌ای به شکل معناداری با سوخت آزاد تفاوت دارد، واحد‌های تولیدی علاقه‌مند هستند سوخت مایع استفاده کنند که هزینه‌های زیادی برای کشور دارد.

قاسمی فرزاد با اشاره به تصمیمات گرفته شده برای تعیین تکلیف زمین‌های راکد شرکت‌های صنعتی، تأکید کرد: بر اساس قانون واحد‌های تولیدی پس از عقد قرارداد با شرکت شهرک‌های صنعتی، ۳۰ ماه فرصت تکمیل و بهره برداری دارند، اما قرارداد‌هایی داریم که مربوط به یک دهه گذشته هست و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

وی با اشاره به اینکه یک فرصت قانونی برای تعیین تکلیف این زمین‌ها داده می‌شود، افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و شرایط کرونا یک فرصت به واحد‌های تولیدی داده شد، اما قرارداد‌هایی که قبل از سال ۱۳۹۶ هست باید در یک زمان کوتاه تعیین تکلیف شود.

استاندار همدان گفت: بیش از یک هزار و ۳۰۰ قرارداد بلا تکلیف در شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان داریم که زمین دریافت کردند و یک فرصت و امکان را برای تولید کننده در اختیار دارند و تاکنون هیچگونه اقدامی را برای اجرای طرح انجام نداده اند.

وی تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات در استان استفاده شود و این ظرفیت‌ها در اختیار تولید کنندگان و اشتغال آفرینان واقعی قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار