مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و دانش‌آموزان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: والدین از حضور دانش‌آموزان دارای علائم سرماخوردگی در مدارس جلوگیری کنند.
کد خبر: ۱۰۷۰۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶ 04 October 2022

مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و دانش‌آموزان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: والدین از حضور دانش‌آموزان دارای علائم سرماخوردگی در مدارس جلوگیری کنند.

 

به گزارش تابناک همدان، فاطمه بختیاری  با تاکید بر اینکه دانش آموزان در مدارس باید از بطری آب شخصی استفاده و بهداشت فردی را رعایت کنند، افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا در مدارس، شیوه‌نامه‌های جدید بهداشتی اعلام شده است.

او با تاکید بر اینکه تزریق دو دز واکسن کرونا برای افراد ۵ تا ۱۸ سال ضروری است، تصریح کرد: دانش‌آموزان در مدارس باید حتما از ماسک استفاده کنند و کلاس‌های درس مجهز به فن مکانیکی یا تهویه مناسب باشد.

مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و دانش‌آموزان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، با اشاره به اینکه در فصل سرما شیوع بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا تشدید می‌شود، تاکید کرد: دانش‌آموزان در صورت ابتلا به علائمی مانند بدن درد، بی‌حالی، تب، لرز، تهوع و استفراغ، به مراقب سلامت مدرسه اطلاع دهند.

بختیاری با تاکید بر اینکه شست‌و‌شوی صحیح دست‌ها مهم‌ترین سد دفاعی در برابر ابتلا به بیماری‌های واگیردار است، افزود: باید به بچه‌ها آموزش دهیم که هنگام سرفه و عطسه، با دستمال بینی خود را بپوشانند و فاصله فیزیکی مناسب و ایمن را با دیگران رعایت کنند.

وی از فعالیت بوفه‌های مدارس خبر داد و گفت: امسال طبق دستورالعمل اجازه فعالیت به بوفه‌ها داده شده و طبق آیین‌نامه مرتبط مجاز به ارائه خدمات هستند.

مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و دانش‌آموزان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه عرضه خوراکی‌های غیربهداشتی، فله‌ای و مضر در بوفه مدارس ممنوع است، گفت: باید از دست به دست کردن مواد غذایی و ساندویچ خانگی خودداری شود.

بختیاری با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان باید از خرید مواد غذایی فروشندگان دوره‌گرد و سیار خودداری کنند، تصریح کرد: از مصرف آب هویج و آب سایر میوه و سبزیجات در خارج از منزل خودداری شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار