افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در فرانسه؛
موارد ابتلا به کویید۱۹ در فرانسه در روزهای گذشته سیر صعودی داشته و همین امر احتمال آغاز موج هشتم همه‌گیری را افزایش داده است.
کد خبر: ۱۰۶۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳ 24 September 2022

 

افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در فرانسه؛ احتمال آغاز موج هشتم همه‌گیری

موارد ابتلا به کویید۱۹ در فرانسه در روزهای گذشته سیر صعودی داشته و همین امر احتمال آغاز موج هشتم همه‌گیری را افزایش داده است.

به گزارش تابناک همدان از ایرنا از شبکه تلویزیونی «ت. اف. ۱» فرانسه، پس از تابستانی به نسبت آرام، آغاز پاییز در فرانسه با افزایش آمار ابتلا به کرونا همراه شده و روز پنجشنبه ناظران بخش بهداشت و درمان از ۳۸ هزار مورد جدید ابتلا خبر دادند.

سایه موج هشتم همه گیری کرونا هر روز بر سر فرانسه پررنگ‌تر می‌شود. در روزهای اخیر مسئولان بهداشت و درمان فرانسه با بررسی آمار از افزایش قابل توجه گردش ویروس سارس-کو-۲ (SARS-CoV-۲) در سراسر فرانسه با افزایش شاخص های ویروسی، خبر دادند.

روز پنجشنبه در حالی تعداد موارد ابتلا در فرانسه ۳۸ هزار و ۴۶۴ اعلام شد که این آمار هفته قبل از آن کمتر از ۳۴ مورد اعلام شده بود.

اولیویه وران (Olivier Véran) سخنگوی دولت دیروز در مصاحبه با رادیو »آر. ت. ال» فرانسه به آغاز روند افزایشی موارد ابتلا از ۱۵ روز پیش اشاره و اعلام کرد: برای تشخیص گستردگی و شدت این موج باید منتظر بمانیم.

این گزارش حاکی است: فرانسه پس از گذراندن چندین موج ابتلا به کووید ۱۹ در اواخر ماه اوت (نیمه شهریور) وضعیت آرامی را تجربه کرد. اما روند افزایشی ابتلا به بیماری با شروع سال تحصیلی آغاز شد و بیشتر مبتلایان را جمعیت ۱۰ تا ۱۹ سال تشکیل می دهند. مطالعه این روند در هفته گذشته از افزایش دوبرابری حکایت دارد.

آژانس سلامت فرانسه بر نیاز به تسریع واکسیناسیون، به ویژه تزریق دز تقویت کننده دوم که «دز چهارم» نیز نامیده می شود برای افراد آسیب‌پذیر مانند افراد مسن، تاکید می کند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این بیماری به تدریج به کشورهای مختلف جهان سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار