برای مددجویان کمیته امداد،
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: بیش از هشت هزار فرصت شغلی با پرداخت ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه طی یکسال گذشته برای مددجویان این نهاد در استان ایجاد شد.
کد خبر: ۱۰۶۹۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱ 23 September 2022

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: بیش از هشت هزار فرصت شغلی با پرداخت ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه طی یکسال گذشته برای مددجویان این نهاد در استان ایجاد شد.

به گزارش تابناک همدان، "محمدرسول شیخی‌زاده" در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ملایر افزود: هزار و ۹۰ فرصت شغلی از این تعداد سهم شهرستان ملایر بود که با پرداخت بیش از ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات محقق شد.

وی ایجاد مسکن و سرپناه مناسب برای خانواده‌ها را رسالت مهم کمیته امداد عنوان کرد و اظهار داشت: نیازمند همراهی همه بخش‌های دولتی و مردمی برای ساخت مسکن محرومان هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان همدان ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه‌هایی که با بسیج سازندگی و بنیاد مسکن و دستگاه‌های متولی منعقد شده، خدمات خوبی در راستای احداث مسکن ارایه شده که کافی نیست و نیازمند حضور بیشتر خیّران هستیم.

شیخی‌زاده خودباوری را یکی از دستاوردهای بزرگ دوران دفاع مقدس دانست و گفت: ملت ایران با خودباوری به این نکته رسیدند که می‌توانیم در زمینه دفاع از این مرز و بوم به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کنیم.

به گفته وی، استکبار جهانی امروز اذعان دارد که جمهوری اسلامی ایران به لحاظ توانمندی نظامی به درجه بالایی از توانمندی و اثرگذاری در منطقه رسیده است.

شیخی‌زاده تاکید کرد: بر همین اساس باید برای قشر ضعیف و محروم جامعه نیز این باور را ایجاد کنیم که می‌توانند روی پای خود بایستند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه توانمند کردن خانواده‌ها و ایجاد درآمد باثبات برای آنان از دیگر رسالت های کمیته امداد است، تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۶۱ هزار خانوار در استان همدان تحت حمایت این نهاد هستند.

به گفته وی، از این تعداد بیش از ۳۰ هزار زنان سرپرست خانوار، بیش از ۲ هزار بیماران صعب العلاج و بیش از ۵۰۰ خانوار نیز دارای بیماران خاص هستند.

وی افزود: امسال در شهرستان ملایر بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز نیازمند آماده حضور در مدارس و بیش از ۲۰۰ دانشجوی نیازمند و محروم به لحاظ معیشتی و اقتصادی شناسایی شده اند

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار