از ابتدای سال تاکنون؛
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از پرداخت ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی با سود ۴ درصد از ابتدای سال تاکنون به بافندگان فرش دستباف در استان پرداخت شده است.
کد خبر: ۱۰۶۸۹۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸ 23 September 2022

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از پرداخت ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی با سود ۴ درصد از ابتدای سال تاکنون به بافندگان فرش دستباف در استان پرداخت شده است.

 

به گزارش تابناک همدان،

  • ظاهر پورمجاهد در کمیته فرش استان گفت:: این تسهیلات در قالب طرح مشاغل خانگی و در راستای توسعه صنعت فرش دستباف استان به ۵۰ نفر پشتیبان و ۶۸۴ نفر بافنده مستقل در همه شهرستان‌های تابعه پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه تولید فرش دستباف از جمله زمینه‌های موثر در اشتغال پایدار و مولد است، افزود: در این زمینه باید از دانش آموختگان رشته تولید و باف فرش و همچنین دانشجویان این رشته در حوزه کارشناسی و همچنین مدیر امور فنی کارخانجات فرشبافی استفاده موثر و بهینه کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان رشته فرش از توجه و حمایت ویژه دولت برخوردار هستند، تصریح کرد: فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند بطور مستقل تسهیلات دریافت کرده و نسبت به تاسیس کارگاه‌های متمرکز در کشور اقدام کنند.

پورمجاهد گفت: صنعت فرش در استان همدان ظرفیت قابل توجهی برای اشتغال آفرینی و ارز آوری دارد و برای توسعه آن از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت و حمایت می‌کنیم.

وی افزود: فعالان عرصه فرش دستباف، کارگاه‌های فرش دستباف، شرکت‌ها، تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مربوطه از ثبت‌نام در سامانه مودیان و پرداخت مالیات به شرط داشتن برگ سبز صادرات معاف هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه استان همدان رتبه دوم پوشش بیمه روستایی و عشایری کشور را کسب کرده است، تصریح کرد: استفاده از مزایای بیمه روستایی و عشایری جایگزین خوبی برای فرش‌بافان فاقد بیمه تامین اجتماعی در استان است و قالیبافان ساکن شهر‌های بزرگ هم می‌توانند از ظرفیت این بیمه استفاده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار