مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: با تکمیل عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به همدان و آزمایش موفقیت آمیز مخزن شماره یک، مخزن شماره ۲ این طرح نیز آب‌گیری شد.
کد خبر: ۱۰۶۸۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸ 19 September 2022
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: با تکمیل عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به همدان و آزمایش موفقیت آمیز مخزن شماره یک، مخزن شماره ۲ این طرح نیز آب‌گیری شد.
 

به گزارش تابناک همدان،  محمد ضروری با اشاره به اینکه عملیات لوله گذاری طرح آبرسانی بلند مدت به همدان، پایان یافته است، افزود: مخزن شماره یک این طرح با گنجایش پنج هزار متر مکعب هفته پیش بهره برداری و مخزن شماره دو این پروژه نیز شامگاه گذشته مورد آزمایش و آبگیری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه فاصله این دو مخزن حدود پنج کیلومتر و اختلاف ارتفاع آن ۲۲۰ متر است، تصریح کرد : خط انتقال این طرح دارای سه ایستگاه پمپاژ با ارتفاع ۵۷۶ متر، ۱۵۰ هزار متر مکعب مخزن تعادلی و ۱۴۵ کیلومتر لوله فولادی با اقطار یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۶۰۰ میلیمتر، آب را به همدان منتقل می‌کند.

ضروری گفت : طرح آبرسانی بلند مدت به همدان به طول ۱۴۵ کیلومتر از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۳ به استان همدان است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان افزود : این طرح یک تصفیه خانه پیشرفته با ظرفیت سه هزار و ۶۰۰ لیتر در ثانیه دارد که پیش بینی می‌شود بر اساس زمانبندی مقرر شده بهره برداری شود.

وی تاکید کرد : به تعبیر وزیر نیرو این یک اَبَر پروژه است که سال‌های سال بلا تکلیف مانده بود که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و پیگیری‌های استاندار همدان عملیات اجرایی آن شتاب گرفت و در طول چهار تا پنج ماه گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

ضروری ادامه داد: اکنون کل مسیر خط انتقال این طرح به طول ۱۴۵ کیلومتر لوله گذاری شده، عملیات ساخت سه مخزن آن تکمیل شده و برق رسانی آن به طول ۷۰ کیلومتر با خط ۶۳ کیلو ولت مراحل پایانی را می‌گذراند.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از فاز نخست این طرح، ۶۰۰ لیتر آب در ثانیه وارد شبکه آبرسانی همدان می‌شود، گفت: خط انتقال بای پس این طرح نیز به طول ۱۶.۲ کیلومتر از یک ماه پیش طراحی و اجرا شد و اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار