مسوول حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: به منظور پیشگیری از سیل و حوادث احتمالی عملیات آزادسازی حریم رودخانه عباس‌آباد همدان به زودی آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۲۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳ 17 August 2022

مسوول حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: به منظور پیشگیری از سیل و حوادث احتمالی عملیات آزادسازی حریم رودخانه عباس‌آباد همدان به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش تابناک همدان از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، محمد رضی در نشست هم اندیشی با باغداران و کشاورزان مسیر رودخانه عباس آباد که به منظور آگاهی از شیوه آزادسازی حریم این رودخانه برگزار شد، افزود: رودخانه عباس آباد یکی مهمترین رودخانه های همدان است که مسیر آن از گنجنامه آغاز می شود و با گذر از باغ‌های عباس آباد، دانشگاه بوعلی سینا و حیدره، آب مورد نیاز بخش کشاورزی را تامین می کند.

وی اظهار داشت: با توجه به قرار گیری این رودخانه در منطقه خوش آب و هوای همدان، تصرفات بسیاری در مسیر و حریم این رودخانه صورت گرفته است که با برنامه ریزی صورت گرفته به زودی اقدامات لازم برای آزادسازی حریم این رودخانه صورت می‌گیرد.

رضی تصریح کرد: از همه باغداران مسیر این رودخانه دعوت شده است تا با شرکت در نشست هم اندیشی عملیات آزادسازی حریم رودخانه عباس‌آباد، با قوانین و روند اجرای این طرح آشنا شوند.

وی با اشاره به اهمیت تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رییس جمهور بر آزادسازی حریم دریا و رودخانه ها، شرکت آب منطقه ای استان همدان نیز در سال جاری تلاش دارد تا اقدامات لازم را در این راستا عملیاتی کند.

مسوول حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه استفاده از تجربیات گذشته در راهبری مسائل کنترل سیلاب بسیار راهگشا است، افزود: امیدواریم باغداران و کشاورزان مسیر رودخانه عباس آباد، با همکاری مناسب با شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، در اجرای هر چه زودتر این طرح مشارکت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار