مدیرکل کمیته امداد استان همدان از برگزاری همایش بزرگ زکات با شعار " زکات؛ پاکی روان، آرامش جان" خبر داد و گفت: این همایش با سه شاخصه علمی، ترویجی و تکریمی به همت دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد با هماهنگی، دفتر نمایندگی، ولی فقیه، حوزه‌های علمیه، سپاه پاسداران، استانداری، شهرداری، جهاد کشاورزی و صداو سیما برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۵۲۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ 25 June 2022
مدیرکل کمیته امداد استان همدان از برگزاری همایش بزرگ زکات با شعار " زکات؛ پاکی روان، آرامش جان" خبر داد و گفت: این همایش با سه شاخصه علمی، ترویجی و تکریمی به همت دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد با هماهنگی، دفتر نمایندگی، ولی فقیه، حوزه‌های علمیه،   سپاه پاسداران، استانداری، شهرداری، جهاد کشاورزی و صداو سیما برگزار شد.

به گزارش تابناک همدان از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان، گفت: این همایش برای اولین بار در همدان بصورت پایلوت با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان همدان، قاسمی فرزاد استاندارهمدان، علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حبیب‌الله آسوده معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امدادکشور، حجت‌الاسلام محمدطا‌ها مهری مدیرکل امور اجرایی زکات، سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان، ائمه جمعه استان و جمعی از مسئولین اداری و نظامی و عاملین و مودیان زکات استان با سه شاخصه علمی، ترویجی و تکریمی در عصرپنج شنبه در محل اردوگاه فجر برگزار شد.

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که "فریضه عظیم زکات نیز همانند نماز است" اظهار داشت: این همایش خیلی زودتر باید تشکیل می‌شد و در این مسیر کوتاهی کردیم و نباید بیانات مقام معظم رهبری روی زمین بماند لذا کمیته امداد و مابقی اعضای شورا (استان، شهرستان و بخش) باید در خصوص این امر پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه امیدواریم ابتکاری که در استان همدان صورت گرفته است به کل کشور تسریع یابد، افزود: حضور میدانی نماینده، ولی فقیه در استان، وحدت و هماهنگی نهاد‌های اجرایی، انقلابی، نظارتی و ... در استان حاکم است و طبق روایت که بیان شده و در بسیاری از برنامه‌ها همانند همایش زکات پیشتاز شد.

بختیاری بیان کرد: مقام معظم رهبری به اوامر اجرایی در کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کردند «اگر می‌خواهید برای برطرف کردن نیاز‌های یتیمان موفق شوید اطلاع رسانی را مردمی کنید» بنابراین در موضوع زکات نیز به این صورت عمل شود.

رئیس کمیته امداد اشاره کرد: سال گذشته صندوق مدیریتی زکات در اختیار نماینده، ولی فقیه در وزارت جهاد و رئیس شورای مرکزی زکات قرار گرفت و طبق نشستی که با حجت الااسلام علی اکبری داشتیم قرار است صندوق مدیریتی در اختیار نماینده، ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان قرار گیرد تا شفاف باشد چه مقدار زکات جمع آوری شده و در چه مواردی هزینه می‌شود که این امر باعث تشویق مودیان زکات برای حضور پرنگ‌تر می‌شود.

بختیاری پیشنهاد داد باید به نقطه‌ای برسیم که هر شهرستان با زکات مشکل فقر منطقه خود را مرتفع کند و افزود: زکات در هر استانی که جمع آوی شود در همان استان و شهرستان‌ها هزینه می‌شود.

در ادامه همایش علی آقا محمدی، حجت الاسلام مهری، حجت الاسلام شعبانی، استاندار درخصوص فواید و اثرات زکات سخنانی را ارائه نمودند؛ و در پایان از مودیان، عاملین و مبلغین زکات، شورای زکات با اهداء لوح و تندیس تجلیل به عمل آمد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار